Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Niebywała sytuacja w trakcie Igrzysk Europejskich. Przerwany mecz, ogromne problemy organizatorów
Dawid Szczurek 27.06.2023 16:41

Przerwany mecz w trakcie Igrzysk Europejskich
twitter.com/Rugby Europe (zrzuty ekranu)

Niecodzienne sceny w Krakowie w trakcie Igrzysk Europejskich. Półfinałowy mecz pań w rugby został przerwany z kuriozalnego powodu. W pewnym momencie na jedną z bramek wiatr zdmuchnął ogromną płachtę. Organizatorzy z wielkimi problemami uporali się z nieprzewidzianą sytuacją.

Kuriozum w trakcie Igrzysk Europejskich. Wpadka organizatorów, przerwany mecz

Nietypowa sytuacja miała miejsce w trakcie pierwszej połowy półfinałowego starcia rugbistek. W pewnym momencie mecz został przerwany. Wszystko za sprawą wielkiej płachty z logiem zawodów, która oddzielała murawę od sceny, ulokowanej na jednej z trybun stadionu Wisły Kraków.

Tego dnia w Krakowie silnie wiało. Porywiste podmuchy wiatru sprawiły, że płachta wylądowała na jednej z bramek. "Houston, mamy problem" - zabawnie skomentowano cała sytuację na twitterowym profilu "Rugby Europe".

Zawodniczki Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii nie kryły zaskoczenia. Organizatorzy z nieprzewidzianym problemem walczyli przez kilkadziesiąt minut. W końcu udało się wznowić spotkanie.

Nowe informacje ws. zabójstwa Anastazji. Ujawnili treść SMS-a, którego miał wysłać 32-latek

Igrzyska Europejskie 2023. Świetne występy reprezentantów Polski

Reprezentacja Polski na koncie ma już ponad 20 medali w Igrzyskach Europejskich. Fenomenalnie zaprezentowała się m.in. Klaudia Breś, która sięgnęła po złoto w pistolecie pneumatycznym. Zaciętą walkę o złoty medal we wspinaczce sportowej stoczyły natomiast Aleksandra Mirosław oraz Natalia Kałucka. Ostatecznie lepsza okazała się druga z Polek, która zaraz po ukończeniu startu zalała się łzami.

Złoty krążek zdobyły również polskie kajakarki. Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto nie dały żadnych szans rywalkom, pewnie zwyciężając w finale na 500 m w czwórkach (K4).

Srebro w sztafecie 4x100 m przypadło natomiast polskim sprinterkom w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda. Polki z czasem 42,97 musiały uznać jedynie wyższość Holenderek. Po świetnym finiszu w biegu na 200 metrów srebrny medal Igrzysk Europejskich zdobył również Albert Komański.

Srebro w strzelectwie sportowym (karabin 50 m, 3 pozycje) wywalczyła natomiast Natalia Kochańska. Dzięki świetnemu rezultatowi Polka uzyskała kwalifikację olimpijską.

Z kolei brąz zgarnęli reprezentanci Polski w koszykówce 3x3 mężczyzn. W meczu o trzecie miejsce turnieju Polacy zrewanżowali się na Niemcach, z którymi przegrali w fazie grupowej. Zwyciężyli 21:18 i mogli cieszyć się z brązowego medalu Igrzysk Europejskich.

Polscy skoczkowie rozpoczynają rywalizację w Igrzyskach Europejskich

Igrzyska Europejskie trwają już od dobrych kilku dni, jednak na swój start polscy skoczkowie musieli czekać aż do środy 28 czerwca. Tego dnia odbędzie się pierwszy konkurs rozgrywany w ramach odbywającej się w Polsce imprezy. Początek zmagań o godz. 17:30.

Skoczkowie rywalizować będą w Zakopanem. W pierwszej kolejności na przebudowanej Średniej Krokwi, a następnie w sobotę 1 lipca na Wielkiej Krokwi. Transmisje z obu konkursów przeprowadzi TVP 1.

Źródło: twitter.com/Rugby Europe