Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Natalia Kochańska srebrną medalistką Igrzysk Europejskich. Kolejny krążek dla Polski
Dawid Szczurek 26.06.2023 17:44

Natalia Kochańska srebrną medalistką Igrzysk Europejskich
sport.tvp.pl (zrzuty ekranu)

Mamy kolejny medal w Igrzyskach Europejskich! Srebro w strzelectwie sportowym wywalczyła Natalia Kochańska. Dzięki świetnemu rezultatowi Polka uzyskała kwalifikację olimpijską. Jest to już 25. krążek dla reprezentacji Polski w odbywającym się w naszym kraju turnieju.

Igrzyska Europejskie 2023. Srebrny medal Natalii Kochańskiej w strzelectwie sportowym

Natalia Kochańska w eliminacjach uplasowała się na piątej pozycji. W finałach zaprezentowała się znacznie lepiej. Polka stanęła przed szansą wywalczenia złotego medalu Igrzysk Europejskich. Jej rywalką w walce o najcenniejszą nagrodę była Jenny Stene. Po zaciętej rywalizacji reprezentantka naszego kraju musiała uznać wyższość Norweżki

Natalia Kochańska specjalizująca się w strzelectwie sportowym (karabin 50 m, 3 pozycje) zdobyła srebrny medal w Igrzyskach Europejskich. Brąz przypadł Brytyjce Seonaid Mcintoch. Dzięki kapitalnemu wynikowi, Polka uzyskała kwalifikację olimpijską.

Czy małżeństwo z Warszawy poniesie jakieś konsekwencje? Takiej sprawy jeszcze w Polsce nie było

Natalia Kochańska po wywalczeniu srebrnego medalu. "Sama jestem w szoku"

Reprezentantka Polski nie ukrywała emocji po zakończeniu zmagań. - To był mój najlepszy występ w życiu w każdej konkurencji. To jakie tam były emocje, ile się działo. Ja sama jestem w szoku - mówiła w rozmowie z TVP Sport.

- Nie odczuwam żadnego niedosytu. Wiedziałam, że moja przeciwniczka jest bardzo dobra. Ona ma za sobą multum finałów. Więc cieszę się, że nie oddałam meczu do jednego punktu. Powalczyłam - podsumowała finałowy występ Natalia Kochańska.

Igrzyska Europejskie 2023. Fenomenalne występy reprezentantów Polski

Reprezentacja Polski na koncie ma już 25. medali w Igrzyskach Europejskich. Fenomenalnie zaprezentowała się m.in. Klaudia Breś, która sięgnęła po złoto w pistolecie pneumatycznym. Zaciętą walkę o złoty medal we wspinaczce sportowej stoczyły natomiast Aleksandra Mirosław oraz Natalia Kałucka. Ostatecznie lepsza okazała się druga z Polek, która zaraz po ukończeniu startu zalała się łzami.

Złoty krążek zdobyły również polskie kajakarki. Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto nie dały żadnych szans rywalkom, pewnie zwyciężając w finale na 500 m w czwórkach (K4).

Srebro w sztafecie 4x100 m przypadło natomiast polskim sprinterkom w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda. Polki z czasem 42,97 musiały uznać jedynie wyższość Holenderek. Po świetnym finiszu w biegu na 200 metrów srebrny medal Igrzysk Europejskich zdobył również Albert Komański.

Z kolei brąz wywalczyła reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 mężczyzn. W meczu o trzecie miejsce turnieju Polacy zrewanżowali się na Niemcach, z którymi przegrali w fazie grupowej. Zwyciężyli 21:18 i mogli cieszyć się z brązowego medalu Igrzysk Europejskich.

Źródło: sport.tvp.pl