Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Bieg Polki przejdzie do historii. Fantastyczny występ Natalii Kaczmarek w Igrzyskach Europejskich [WIDEO]
Dawid Szczurek 26.06.2023 12:50

Fantastyczny bieg Natalii Kaczmarek
Wojciech Olkusnik/East News & twitter.com/TVP Sport (zrzut ekranu)

Natalia Kaczmarek dokonała niemożliwego. W momencie przejęcia sztafetowej pałeczki w trakcie Igrzysk Europejskich była na szóstym miejscu. Polka miała 11 metrów straty do prowadzącej rywalki. Zwyciężyła po fenomenalnym biegu. - Jak kiedyś Irena Szewińska daje nam zwycięstwo - skomentował wyczyn polskiej biegaczki dziennikarz TVP, Przemysław Babiarz.

Nieprawdopodobny finisz Natalii Kaczmarek. Polska sztafeta 4x400 m zwycięska w Igrzyskach Europejskich

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie: Maksymilian Szwed, Anna Kiełbasińska, Igor Bogaczyński, Natalia Kaczmarek zwyciężyła w swoim biegu w trakcie Igrzysk Europejskich. Sukces Polacy zawdzięczają ostatniej zmianie i fenomenalnemu występowi polskiej biegaczki.

Natalia Kaczmarek po przejęciu pałeczki miała ogromną stratę do rywalek. Polka mknęła jednak jak burza, wyprzedzając kolejne zawodniczki. Rozpoczynając bieg na szóstej pozycji, reprezentantka Polski na metę wbiegła jako pierwsza i to z pokaźną przewagą nad resztą stawki.

Żona Jakuba Rzeźniczaka poroniła. "Paulina była w ciąży i straciliśmy dziecko"

Igrzyska Europejskie 2023. Komentatorzy nie kryli zachwytu nad występem Natalii Kaczmarek

Kapitalny finisz Polki dostarczył kibicom oraz komentatorom sporych emocji. - Natalia Kaczmarek jak kiedyś Irena Szewińska w wielkim stylu daje nam zwycięstwo. Ona sama wyprowadziła nas na złoto - krzyczał do mikrofonu dziennikarz TVP, Przemysław Babiarz.

- Ależ to jest piękne mieć jednego jokera w rękawie i wyjąć go wtedy kiedy przyjdzie na to czas - skwitował bieg Polki Sebastian Chmara, drugi z komentatorów. Reprezentacja Polski zajęła finalnie drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Drużynowych Mistrzostw Europy (w tym roku połączono je z Igrzyskami Europejskimi).

Igrzyska Europejskie 2023. Fantastyczne występy reprezentantów Polski

Reprezentacja Polski notuje świetne starty w Igrzyskach Europejskich. “Biało-Czerwoni” na swoim koncie mają już liczne medale. Fenomenalnie zaprezentowała się Klaudia Breś, która sięgnęła po złoto w pistolecie pneumatycznym. Zaciętą walkę o złoty medal we wspinaczce sportowej stoczyły natomiast Aleksandra Mirosław oraz Natalia Kałucka. Ostatecznie lepsza okazała się druga z Polek, która zaraz po ukończeniu startu zalała się łzami.

Złoty krążek zdobyły również polskie kajakarki. Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto nie dały żadnych szans rywalkom, pewnie zwyciężając w finale na 500 m w czwórkach (K4).

Srebro w sztafecie 4x100 m przypadło natomiast polskim sprinterkom w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda. Polki z czasem 42,97 musiały uznać jedynie wyższość Holenderek. Po świetnym finiszu w biegu na 200 metrów srebrny medal Igrzysk Europejskich zdobył również Albert Komański.

Z kolei brąz zdobyła reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 mężczyzn. W meczu o trzecie miejsce turnieju Polacy zrewanżowali się na Niemcach, z którymi przegrali w fazie grupowej. Zwyciężyli 21:18 i mogli cieszyć się z brązowego medalu Igrzysk Europejskich.

Źródło: twitter.com/TVP Sport