Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Kapitalny bieg Polek! Sprinterki wywalczyły srebro Igrzysk Europejskich
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 25.06.2023 11:09

Kapitalny bieg Polek! Sprinterki wywalczyły srebro Igrzysk Europejskich

Polska sztafeta 4x100 metrów
Wojciech Olkusnik/East News

Mamy kolejny medal w Igrzyskach Europejskich. Polskie sprinterki w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x100 m. Polki z czasem 42,97 musiały uznać jedynie wyższość Holenderek.

Polska sztafeta 4x100 m ze srebrem Igrzysk Europejskich

Polskie sprinterki należały do grona faworytek sobotniego biegu. W zeszłorocznych mistrzostwach Europy w Monachium zdobyły srebrny medal, pokazując swój potencjał.

Od samego startu Polki biegły w okolicach trzeciego miejsca. Świetną zmianę dała Ewa Swoboda, która poprowadziła drużynę do srebrnego medalu. Polki uzyskały czas 42,97, wyprzedzając trzecie Hiszpanki (43,13). Najlepsze okazały się Holenderki, które z czasem 42,61 sięgnęły po złoto.

Afera po koncercie TVN poświęconemu Korze. "W grobie się przewraca"

Słabsza dyspozycja polskiej sztafety mężczyzn. Polacy poza podium

Ostatni sobotni bieg przypadł polskiej sztafecie mężczyzn. Polacy w składzie: Mateusz Siuda, Przemysław Słowikowski, Łukasz Żok i Dominik Kopeć zaprezentowali się gorzej od swoich koleżanek.

Brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy uplasowali się na piątym miejscu w swoim biegu (38,94). W klasyfikacji dywizji polscy sprinterzy zajęli finalnie szóste miejsce.

Igrzyska Europejskie 2023. Świetne występy reprezentantów Polski

Reprezentacja Polski notuje świetny start Igrzysk Europejskich. “Biało-Czerwoni” na swoim koncie mają już kilka medali. Fenomenalnie zaprezentowała się Klaudia Breś, która sięgnęła po złoto w pistolecie pneumatycznym. Zaciętą walkę o złoty medal we wspinaczce sportowej stoczyły natomiast Aleksandra Mirosław oraz Natalia Kałucka. Ostatecznie lepsza okazała się druga z Polek, która zaraz po ukończeniu startu zalała się łzami.

Złoty krążek zdobyły również polskie kajakarki. Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto nie dały żadnych szans rywalkom, pewnie zwyciężając w finale na 500 m w czwórkach (K4).

Źródło: Goniec Sport