Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Rewelacyjny finisz Alberta Komańskiego. 23-latek srebrnym medalistą Igrzysk Europejskich
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 26.06.2023 10:54

Albert Komański
Wojciech Olkusnik/East News

Kapitalny bieg Alberta Komańskiego. Po świetnym finiszu 23-latek sięgnął po srebrny medal Igrzysk Europejskich w biegu na 200 metrów. Po zakończeniu rywalizacji Polak nie krył zaskoczenia. Zdradził, że nie zdawał sobie sprawy, że został wicemistrzem.

Igrzyska Europejskie 2023. Albert Komański ze srebrem w biegu na 200 m

Albert Komański nie raz udowadniał, że jest w stanie finiszować w spektakularnym stylu. Tak też było w trakcie Igrzysk Europejskich. 23-latek fantastycznie przebiegł ostatnie 50 m biegu i z czasem 20,50 sek. sięgnął po srebrny medal. Sprinter zdobył tym samym 15 punktów dla Polski do klasyfikacji drużynowych mistrzostw Europy.

Po swoim występie reprezentant Polski przyznał, że nastawiał się na mocną końcówkę biegu. - Fajny bieg. Druga część była tradycyjnie mocna, bo zwykle na końcówce odzyskuję te straty. Ale z wirażu jestem zadowolony, bo nie minęli mnie tak, jak zwykle to miało miejsce, tylko poszedłem po swoje - ocenił w rozmowie z dziennikarzami w strefie mieszanej.

Żona Jakuba Rzeźniczaka poroniła. "Paulina była w ciąży i straciliśmy dziecko"

Igrzyska Europejskie 2023. Albert Komański zaskoczony zdobyciem srebrnego medalu

Reprezentant Polski wie, że stać go na jeszcze więcej. - Już hala pokazała, że jest szansa na dobre bieganie. Myślę, że 20,50 sek. nie jest limitem. Myślę, że będą czasy jeszcze bardziej okazałe. 20,50 pod wiatr to już jest coś, co daje wiarę w naprawdę fajne wyniki w korzystnych warunkach. Nie będę mówił, że ten wiatr jakoś mi przeszkadzał, bo nie czułem tego, ale na pewno odcisnął swoje piętno. Ta szybkość zawsze się przejawiała i ma to odzwierciedlenie teraz, na bieżni - uznał.

Albert Komański nie ukrywał, że po świetnym finiszu nie zdawał sobie sprawy z wywalczenia srebrnego medalu. - Mam srebro igrzysk?! Nawet nie pomyślałem! Pomyślałem tylko, że jest 15 punktów, na pewno to powyżej oczekiwań, rokowań, które były w internecie. To się liczyło najbardziej. A medal to super dodatek. Jestem bardzo zadowolony - mówił 23-latek.

Igrzyska Europejskie 2023. Fenomenalne występy reprezentantów Polski

Reprezentacja Polski notuje kapitalne starty w Igrzyskach Europejskich. “Biało-Czerwoni” na swoim koncie mają już liczne medale. Fenomenalnie zaprezentowała się Klaudia Breś, która sięgnęła po złoto w pistolecie pneumatycznym. Zaciętą walkę o złoty medal we wspinaczce sportowej stoczyły natomiast Aleksandra Mirosław oraz Natalia Kałucka. Ostatecznie lepsza okazała się druga z Polek, która zaraz po ukończeniu startu zalała się łzami.

Złoty krążek zdobyły również polskie kajakarki. Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto nie dały żadnych szans rywalkom, pewnie zwyciężając w finale na 500 m w czwórkach (K4).

Srebro w sztafecie 4x100 m przypadło natomiast polskim sprinterkom w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda. Polki z czasem 42,97 musiały uznać jedynie wyższość Holenderek.

Z kolei brąz zdobyła reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 mężczyzn. W meczu o trzecie miejsce turnieju Polacy zrewanżowali się na Niemcach, z którymi przegrali w fazie grupowej. Zwyciężyli 21:18 i mogli cieszyć się z brązowego medalu Igrzysk Europejskich.

Źródło: Goniec Sport