Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nie żyje legendarny piłkarz, sięgnął po mistrzostwo świata. Druzgocące wieści
Karol Osiński
Karol Osiński 16.04.2024 11:13

Nie żyje legendarny piłkarz, sięgnął po mistrzostwo świata. Druzgocące wieści

Świeczka
Fot. webandi/pixabay.com

Niemiecka federacja piłkarska przekazała smutne wieści. Zmarł mistrz świata z 1974 roku i legenda Eintrachtu Frankfurt, Bernd Holzenbein. To kolejna ikona niemieckiego futbolu, którą żegnamy w ostatnich miesiącach. Miał 78 lat.

Nie żyje Bernd Holzenbein

Bernd Holzenbein przyszedł na świat 9 marca 1946 roku. Karierę piłkarską rozpoczynał w zespole TuS Dehrn i w wieku 20 lat przeniósł się do Eintrachtu Frankfurt, gdzie grał przez 15 lat, stając się jego bezapelacyjną legendą. W barwach tej drużyny trzykrotnie zgarnął Puchar Niemiec i raz Puchar UEFA. Ostatnie lata kariery piłkarskiej spędził w Stanach Zjednoczonych.

Informacja o jego śmierci została przekazana w poniedziałek 15 kwietnia. Niemieckie media informują, że emerytowany piłkarz w ostatnich latach chorował na demencję

Złe wieści dla Barcelony przed rewanżem z PSG. Trener zapowiedział odwet

Bernd Holzenbein - legenda Eintrachtu Franfurt i reprezentacji Niemiec

Sukcesy klubowe nie są jedynymi, które Bernd Holzenbein mógł zapisać sobie w CV. Jego znakomite występy w barwach Eintrachtu Frankfurt nie przeszły bez echa, dzięki czemu otrzymał angaż do reprezentacji Niemiec. W jej barwach wystąpił 40 razy i w tym czasie napisał piękną historię.

Jego największym sukcesem był triumf w mistrzostwach świata w 1974 roku. Zagrał wówczas w sześciu spotkaniach, także w tym przeciwko Polsce. Dołożył również dużą cegiełkę w finale mundialu przeciwko Holendrom, ponieważ to on wywalczył rzut karny, który okazał się decydujący. RFN zwyciężyło wówczas 2:1. 

ZOBACZ TEŻ: Aryna Sabalenka ostrzega Igę Świątek. Padła jasna deklaracja
 

Żałoba w niemieckim futbolu

To kolejna przykra informacja w ostatnim czasie, która napłynęła ze świata niemieckiego futbolu. Na początku 2024 roku, a dokładnie 7 stycznia świat obiegła informacja o śmierci absolutnej legendy, Franza Beckenbauera

Z kolei 20 lutego 2024 roku zmarł inny legendarny niemiecki piłkarz, Andreas Brehme, strzelec jedynego gola w finale mistrzostw świata w 1990 roku w meczu z Argentyną.