Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Mistrz olimpijski przeszedł zawał serca. Przekazał dramatyczne wieści
Karol Osiński
Karol Osiński 16.04.2024 08:30

Mistrz olimpijski przeszedł zawał serca. Przekazał dramatyczne wieści

Tande Ramos
Fot. Instagram/tandevolei

Tande Ramos, mistrz olimpijski z 1992 roku w Barcelonie przekazał dramatyczne wieści o swoim zdrowiu. W piątek 12 kwietnia doznał zawału serca, o czym opowiedział w nagraniu zamieszczonym na Instagramie. “Ojciec Niebieski dał mi szansę” - stwierdził.

Tande Ramos przeszedł zawał serca

Tande Ramos, a właściwie Alexandre Ramos Samuel, może mówić o dużym szczęściu. W piątek 12 kwietnia doznał zawału serca, kiedy przebywał w Rio de Janeiro. Został natychmiastowo reanimowany przez służby medyczne, a następnie przewieziony do szpitala.

Lekarze zdołali go uratować i po jakimś czasie odzyskał przytomność. W relacji na Instagramie zamieścił nagranie, podczas którego opowiedział, co dokładnie się wydarzyło. Jak przekazali mu medycy, miał naprawdę dużo szczęścia.

Miałem zawał serca. Uwierz mi, 54 lata, sportowiec. Trochę źle się odżywiałem. Ćwiczyłem, ale zacząłem zaniedbywać swoje zdrowie. Przez cztery ostatnie lata nie dbałem o siebie. Miałem w 98% zablokowaną główną żyłę w sercu - zdradził Tande Ramos.

Tragiczne wieści z Włoch. Zmarł 26-letni piłkarz

Mistrz olimpijski czuje się już lepiej, ale przestrzega kibiców

W trakcie swojej wypowiedzi Tande Ramos przekazał, co dokładnie czuł przed zawałem serca. Chciał tym przestrzec i uświadomić fanów, co następuje tuż przed i w chwili ataku.

Zwróć uwagę na objawy, było kilka znaków: duszność, kołatanie serca, uniesienie szczęki, ból w uchu. Zawsze dbajcie o siebie. Ojciec Niebieski dał mi szansę - dodał.

Obecnie Brazylijczyk czuje się o wiele lepiej i wkrótce opuści szpital. Będzie mógł wrócić również do aktywności zawodowej, której po zakończeniu kariery mu nie brakuje.

ZOBACZ TEŻ: Chwile grozy w meczu z udziałem Polaka. Nieoficjalne decyzje władz ligi

Kim jest Tande Ramos?

Tande Ramos to emerytowany brazylijski siatkarz i trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. Największy sukces w karierze odniósł już podczas swojej pierwszej olimpiady w 1992 roku w Barcelonie, kiedy sięgnął po drużynowe złoto, pierwsze w historii Canarinhos. Rok później z reprezentacją zwyciężył Ligę Światową, a na swoim koncie ma również cztery tytuły mistrza Brazylii.

W 1997 roku zamienił siatkówkę halową na plażową. W 2001 roku w duecie z Emmanuelem Rego zwyciężył klasyfikację generalną World Tour. Karierę zakończył w 2006 roku.

 

Tagi: Siatkówka