Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nie żyje legenda Realu Madryt. Klub uczci jego pamięć minutą ciszy
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.02.2024 16:23

Nie żyje legenda Realu Madryt. Klub uczci jego pamięć minutą ciszy

świeczki
Unsplash @sebbistrauch

Bardzo smutne informacje przekazał Real Madryt w porannym komunikacie we wtorek 6 lutego. Hiszpański klub poinformował o śmierci jednego ze swoich byłych piłkarzy, prawdziwej legendy "Królewskich".

Nie żyje legendarny piłkarz Realu Madryt

Real Madryt przekazał w porannym komunikacie z 6 lutego tragiczną wiadomość. Zmarł Miguel Angel Ginzalez Suarez - legendarny bramkarz "Królewskich" i reprezentacji Hiszpanii. Popularny "El Gato" odszedł w wieku 76 lat.

Real Madryt, jego prezes i zarząd głęboko ubolewają nad śmiercią Miguela Angela Gonzaleza Suarez, jednego z największych bramkarzy w naszej historii, legendy Realu Madryt i hiszpańskiego futbolu. Real Madryt pragnie złożyć kondolencje i wyrazy współczucia jego żonie Marii del Pilar, synowi Miguelowi Angelowi, wnukom Danieli i Mauro, jego rodzinie, kolegom z drużyny i wszystkim - napisał klub w oficjalnym komunikacie.

Przełamał się. Robert Lewandowski znowu strzela, Barcelona pewnie wygrywa

Zmarł legendarny bramkarz Realu Madryt

Miguel Angel Ginzalez Suarez od 2022 roku zmagał się ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Legendarny bramkarz w trakcie całej swojej piłkarskiej kariery, uznawany był za jednego z najlepszych w swoim fachu. W 1968 roku trafił do Realu Madryt, gdzie łącznie spędził aż osiemnaście sezonów. 

ZOBACZ: Wrzucił Messiemu koszulkę do auta. Reakcja piłkarza robi furorę w sieci

W trakcie kariery razem z ekipą "Królewskich" udało mu się sięgnąć po dwa Puchary UEFA, 8 tytułów mistrza Hiszpanii, 5 Pucharów Hiszpanii i jeden Puchar Ligi Hiszpańskiej. W 1976 roku udało mu się zdobyć Trofeum Zamory, czyli nagrodę przyznawaną najlepszemu bramkarzowi ligi hiszpańskiej, licząc najniższą średnią straconych goli. Miguel Angel w Realu Madryt po karierze piłkarskiej był także m.in. trenerem bramkarzy.

Miguel Angel Ginzalez Suarez nie żyje. Real Madryt upamiętni swoją legendę

Miguel Angel Ginzalez Suarez w reprezentacji Hiszpanii rozegrał 18 meczów. Był w kadrze narodowej na mistrzostwach świata w 1978 roku w Argentynie i w 1982 roku w Hiszpanii. Legendarny bramkarz zmarł w wieku 76 lat.

ZOBACZ: Burza w Barcelonie, Lewandowski musiał interweniować. Hiszpanie ujawnili całą prawdę

Jak podaje hiszpański dziennik mundodeportivo.com, Real Madryt zamierza podczas najbliższego meczu upamiętnić minutą ciszy swojego byłego piłkarza. "Królewscy" już w najbliższą sobotę 10 lutego zagrają u siebie z rewelacją tego sezonu ligi hiszpańskiej - Gironą.