Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Nie żyje były reprezentant Polski. 33-latek jeszcze w piątek był na meczu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.11.2023 19:26

Nie żyje były reprezentant Polski. 33-latek jeszcze w piątek był na meczu

świeczka
Pixabay @DUOTONE_

Tragiczne informacje ze świata polskiego sportu. W wieku zaledwie 33 lat odszedł były reprezentant Polski, zawodnik, trener i sędzia. We wzruszającym wpisie pożegnał go w mediach społecznościowych klub, którego był wychowankiem.

Nie żyje były reprezentant Polski

Tragiczne informacje napłynęły z Oświęcimia. W wieku 33 lat zmarł Szymon Urbańczyk, były reprezentant Polski w hokeju na lodzie. Był wychowankiem UKH Unii Oświęcim i synem Włodzimierza Urbańczyka, byłego zawodnika i trenera Unii Oświęcim.

Szymon Urbańczyk z Aksam Unią Oświęcim w sezonie 2011/2012 zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Hokeista grał również dla takich drużyn jak Zagłębia Sosnowiec, Naprzód Janów czy GKS Katowice. Dziewięciokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Nie żyje Szymon Urbańczyk, były reprezentant Polski w hokeju na lodzie

Jak donosi "Gazeta Krakowska", 33-latek jeszcze w piątek 17 listopada 2023 był na meczu hokejowym Re-Plast Unii Oświęcim z Zagłębiem Sosnowiec.

Szymon Urbańczyk na szczeblu ekstraligi rozegrał 164 spotkania, w których zdobył 6 bramek i zanotował 21 asyst. Karierę zakończył po sezonie 2014/2015. Po jej zakończeniu został trenerem i sędzią hokejowym. W zeszłym roku 33-latek przeszedł udar.

Nie żyje Szymon Urbańczyk. Klub pożegnał go we wzruszającym wpisie

W mediach społecznościowych zawodnika pożegnał jego były klub - Unia Oświęcim. - Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Szymona Urbańczyka, naszego byłego zawodnika i członka brązowej drużyny z sezonu 2011/2012. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje. Cześć Jego pamięci! - napisano na profilu oświęcimskiego klubu.

Źródło: hokej.net