Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Najpierw porażka, a teraz kolejny cios. Kłopoty FC Barcelony
Filip Wilkiewicz 18.04.2024 19:27

Najpierw porażka, a teraz kolejny cios. Kłopoty FC Barcelony

Wtorkowy wieczór zakończył się katastrofalnie dla FC Barcelony. Katalończycy przegrali dwumecz z PSG 6:4 i odpadli z Ligi Mistrzów. Na tym nie koniec złych informacji, ponieważ Barca otrzymała cios ze strony UEFA. Federacja nałożyła na klub nieprzyjemną karę finansową.

Katastrofa w meczu z PSG

Rewanżowe starcie na Estadi Olímpic Lluís Companys rozpoczęło się dla gospodarzy idealnie. Po 12 minutach piłkarze Dumy Katalonii wyszli na prowadzenie po trafieniu Raphinhi i wszystko wskazywało na to, że Barcelona zmierza po upragniony półfinał LM. Marzenia o awansie do czołowej czwórki w Europie zaczęły się oddalać już po 15 minutach, gdy czerwoną kartkę otrzymał Ronald Araujo.

Grający w dziesięciu zespół gospodarzy zaczął się sypać. Zawodnicy zaczęli popełniać błędy, które zostały boleśnie wykorzystane przez PSG. Jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Dembele. Druga połowa była gwoździem do trumny Blaugrany. Paryżanie wyszli na prowadzenie 1:3, a czerwoną kartkę za zachowanie przy linii bocznej otrzymał Xavi Hernandez. Zawodnicy Barcelony byli sfrustrowani i traciki nadzieję na zwycięstwo. W 89 minucie Kylian Mbappe zdobył bramkę na 1:4 i przypieczętował awans do półfinału Champions League.

Pilne wieści z Turcji. Chodzi o transfer Sebastiana Szymańskiego

Kara ze strony UEFA

UEFA przeprowadziła dochodzenie w sprawie incydentu, do którego doszło jeszcze w trakcie pierwszego meczu ćwierćfinałowego w Paryżu. Część kibiców Barcelony, którzy udali się do Francji, by wspierać swój zespół, dopuściła się skandalicznego zachowania. Niektórzy fani zdecydowali się na wykonywanie obraźliwych gestykulacji, które zostały sklasyfikowane jako "publiczna zniewaga o charakterze rasistowskim i gloryfikacja zbrodni wojennych".

Śledztwo ze strony UEFA zakończyło się w czwartek. Po przeanalizowaniu wszystkich dowodów federacja postawiła zarzuty wyrządzenia szkód, odpalenia sztucznych ogni i zachowania na tle rasistowskim i ukarała klub z Barcelony karą finansową w wysokości 32 tysięcy euro.

Zachowanie kibiców Barcelony

Oprócz kary finansowej, FC Barcelona musi zmierzyć się z kolejnym ciosem. Kibice klubu otrzymali zakaz wstępu na kolejne wyjazdowe spotkanie w rozgrywkach z ramienia UEFA. Włodarze Blaugrany otrzymali polecenie skontaktowania się z działaczami PSG, aby uzgodnić z nimi naprawę szkód na paryskim stadionie.

Katalońscy kibice dali o sobie znać także przed meczem rewanżowym starciem w Barcelonie. Fani skandowali ostre hasła w stronę swojego byłego piłkarza — Ousmane'a Dembele. Reakcja sympatyków Barcy była spowodowana zachowaniem Francuza w pierwszym meczu, gdy ten nie ukrywał swojej radości po strzeleniu bramki przeciwko swojej byłej drużynie.