Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Mistrz olimpijski pobił się z kolegą z reprezentacji. Poszło o niechciany dotyk i złotą medalistkę igrzysk
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 05.09.2023 22:29

Mistrz olimpijski pobił się z kolegą z reprezentacji. Poszło o niechciany dotyk i złotą medalistkę igrzysk

policja
Pixabay/diegoparra

Takiego zachowania po wielkim sportowcu nikt by się nie spodziewał. Adam Peaty jest ośmiokrotnym mistrzem świata i trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim w pływaniu. Pobił się z kolegą z reprezentacji przez swoje zaczepki. Wyszedł z bójki jako największy przegrany.

Adam Peaty, mistrz olimpijski, pobił się z innym pływakiem

Adam Peaty to jedna z najbardziej znanych postaci w brytyjskim pływactwie. Nic dziwnego - ośmiokrotny mistrz świata i trzykrotny medalista olimpijski wywalczył sobie należne miejsce w panteonie sław. 

Nie zawsze jednak można liczyć na jego dobre zachowanie. W ostatnim czasie doszło do incydentu z jego udziałem. Pobił się z kolegą z reprezentacji i ze starcia wyszedł jako największy przegrany.

Polscy siatkarze najpierw zafundowali horror, a potem pokazali, kto tu rządzi. Wielka wygrana z Danią

Adam Peaty doznał obrażeń twarzy

Luke Greenbank miał zostać sprowokowany do ataku przez drugiego pływaka. Peaty najpierw miał go klepać po pośladkach, a potem żartować z partnerki Greenbanka, również pływaczki i złotej medalistki olimpijskiej, Anny Hopkin. 

Jak poinformował brytyjski związek pływacki, sytuacja między sportowcami została szybko opanowana przez sztab, ale Adam Peaty nabawił się urazu twarzy. Jak się okazało, to nie pierwszy jego wybryk.

Adam Peaty ma spore problemy

Adam Peaty szykuje się aktualnie do najważniejszego wydarzenia czterolecia, czyli kolejnych igrzysk olimpijskich, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. Ponownie celuje w medale na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz ewentualne zdobycze w sztafecie. Twierdzi jednak, że pływanie nie sprawia mu już tyle radości, co dawniej.

Mistrz świata ma jednak spore problemy. Wielokrotnie informował o tym, że nie ma dobrej relacji z alkoholem i cierpi na depresję. To m.in. przez to często pakuje się w kłopoty. 

Źródło: sport.fakt.pl

Tagi: Pływanie