Sport.Goniec.pl > Pływanie

Pływanie

Znicz
27.11.2023 10:20 Nie żyje wybitna pływaczka. Pierwsza Polka, która przepłynęła kanał La Manche

Smutne informacje ze świata polskiego sportu. Zmarła wybitna polska pływaczka, która jako pierwsza Polka przepłynęła wpław kanał La Manche. Przed nią udało się to tylko trzem innym kobietom na świecie. O śmierci legendy polskiego pływania poinformowała jej córka.

policja
05.09.2023 22:29 Mistrz olimpijski pobił się z kolegą z reprezentacji. Ujawnino, o co poszło

Takiego zachowania po wielkim sportowcu nikt by się nie spodziewał. Adam Peaty jest ośmiokrotnym mistrzem świata i trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim w pływaniu. Pobił się z kolegą z reprezentacji przez swoje zaczepki. Wyszedł z bójki jako największy przegrany.

świeczka
16.08.2023 16:58 Nie żyje medalistka mistrzostw świata i Europy. Jej odejście było nagłe, miała wielkie plany

Nie żyje medalistka mistrzostw świata i Europy. Choć karierę sportową już zakończyła, wciąż miała wielkie plany na przyszłość, którymi dzieliła się z najbliższymi. Jej śmierć była nagła i zaszokowała wszystkich. Co się stało?

Krzysztof Chmielewski ze srebrnym medalem
26.07.2023 16:54 Sensacyjny występ Krzysztofa Chmielewskiego. Mamy medal Mistrzostw Świata

Fenomenalny występ 19-letniego polskiego pływaka na Mistrzostwach Świata odbywających się w japońskiej Fukuoce. Krzysztof Chmielewski zajął 2. miejsce w finale na 200 m stylem motylkowym! Polak zdobył pierwszy medal dla naszego kraju i osiągnął w ten sposób swój największy sukces w karierze.

Radosław Kawęcki mistrzem świata pływanie
21.12.2021 17:47 Radosław Kawęcki mistrzem świata! Piorunujący finisz Polaka

Radosław Kawęcki został mistrzem świata w pływaniu na 200 metrów stylem grzbietowym. Polak od początku wyścigu plasował się w środku stawki, ale po niesamowitym finiszu zdobył złoty medal. To pierwszy krążek dla Polski na kończących się mistrzostwach świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.Radosław Kawęcki był jedną z ostatnich polskich nadziei medalowych na kończących się mistrzostwach świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przez pięć dni rywalizacji w Abu Zabi dorobek Biało-Czerwonych wynosił zero medali.