Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Zofia K. przerwała milczenie po aferze z mieszkaniem. "Nie mam nic do ukrycia"
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 19.06.2024 11:01

Zofia K. przerwała milczenie po aferze z mieszkaniem. "Nie mam nic do ukrycia"

Zofia K.
Fot. KAPiF

Przeciwko Zofii K., utytułowanej polskiej windsurferce i medalistce olimpijskiej wniesiono akt oskarżenia. Obwiniono ją o oszustwo związane z przejęciem mieszkania po ojcu. Dziś rano sportsmenka przerwała milczenie i wydała krótkie oświadczenie, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zofia K. oskarżona. Może trafić do więzienia nawet na osiem lat

Przeciwko Zofii K. został wniesiony do sądu akt oskarżenia. Miało to miejsce pod koniec kwietnia tego roku, krótko po ogłoszeniu zakończenia kariery przez sportsmenkę. Windsurferka została posądzona o oszustwa przy próbie przejęcia mieszkania w centrum Warszawy, które wcześniej należało do jej ojca. Nie jest wyznaczony jeszcze termin rozprawy, jednak sprawa cały czas budzi emocje i kontrowersje. Medalistka olimpijska to osoba wywołująca skrajne odczucia, gdyż jest znana chociażby z krytycznego wypowiadania się na tematy dotyczące społeczności LGBTQ+. 

Cała sprawa jest uważnie śledzona przez media. Jeżeli sąd uzna, że Zofia K. dopuściła się oszustwa, grozi jej nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Euro 2024. Piłkarz reprezentacji Niemiec złamał rękę kibicowi Dariusz Szpakowski show. Internauci krytykują komentatora TVP

Zofia K. przerywa milczenie. Wydała oświadczenie

Dziś rano, na profilu na Instagramie Zofia K. opublikowała krótkie oświadczenie w związku z ostatnimi wydarzeniami z nią w roli głównej. Sportsmenka podkreśla, że została pomówiona przez swoje rodzeństwo, a cała sprawa ma charakter rodzinny. Jednocześnie zaznaczyła, że nie ma nic do ukrycia.

Drodzy Kibice. Ostatnio wylewa się kolejna fala hejtu na moją osobę i moją rodzinę…. Oczywiście z tego mają pożywkę lewicowe media, które chcą uprzykrzyć mi życie i podważyć mój autorytet. Jeszcze raz napiszę…. nie mam nic do ukrycia a sprawa ma charakter rodzinny, w której zostałam pomówiona przez przyrodnie rodzeństwo i rodzoną siostrę. Na tym etapie postępowania nie mogęnic więcej napisać. Pozdrawiam serdecznie moich Kibiców. I życzę dobrego dnia - napisała Zofia K. na swoim Instagramie

ZOBACZ: Michał Probierz zaczepiony w internecie. Selekcjoner nie pozostał autorowi dłużny

Kariera Zofii K.

Zofia K. zakończyła karierę sportową w kwietniu tego roku. Sportsmenka ma na swoim koncie wiele osiągnięć, na czele z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich w Londynie z 2012 roku. Ponadto dzierży ona miano mistrzyni i wicemistrzyni świata w windsurfingu w klasie RS:X. Najlepsza okazała się na światowym czempionacie w 2007 roku w Cascais. Zofia K. zdobyła również złote medale na mistrzostwach Europy w Bułgarii 2011, Marsylii 2017 i Sopocie 2018.