Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Sensacyjny występ Krzysztofa Chmielewskiego. Mamy medal Mistrzostw Świata
Dawid Szczurek 26.07.2023 16:54

Sensacyjny występ Krzysztofa Chmielewskiego. Mamy medal Mistrzostw Świata

Krzysztof Chmielewski ze srebrnym medalem
MANAN VATSYAYANA/AFP/East News

Fenomenalny występ 19-letniego polskiego pływaka na Mistrzostwach Świata odbywających się w japońskiej Fukuoce. Krzysztof Chmielewski zajął 2. miejsce w finale na 200 m stylem motylkowym! Polak zdobył pierwszy medal dla naszego kraju i osiągnął w ten sposób swój największy sukces w karierze.

Rekord życiowy Krzysztofa Chmielewskiego. Srebrny medal Polaka na Mistrzostwach Świata

Środowym występem na Mistrzostwach Świata w Fukuoce 19-latek zapisał się w historii polskiego pływania. Krzysztof Chmielewski pobił ustanowiony dzień wcześniej w półfinale rekord życiowy i sięgnął po srebrny medal prestiżowych zawodów.

Ustanowiony przez niego czas w finale na 200 m stylem motylkowym (1:53.62) to również drugi najlepszy wynik w historii polskiego pływania. Szybszy od 19-latka był jedynie Paweł Korzeniowski (1:53.23).

Miał zdewastować grób syna Sylwii Peretti. Wiadomo, jak się tłumaczył

Największy sukces Krzysztofa Chmielewskiego w karierze

– W eliminacjach czułem duży zapas, a w półfinale płynęło mi się bardzo dobrze. Cieszę się, że uzyskałem taki czas i udało się w końcu poprawić życiówkę. Myślę, że jest jeszcze coś do urwania z tego wyniku. Nie był taki wyśrubowany, a też nie wiedziałem, na ile płynę. Starałem się zabrać ze stawką – mówił po półfinale. I faktycznie, następnego dnia zaprezentował się z jeszcze lepszej strony.

Dla 19 latka srebro Mistrzostw Świata jest niewątpliwie największym sukcesem w jego krótkiej, seniorskiej karierze. Dotychczas zdobywał tytuły na poziomie juniorskim. Był mistrzem świata i Europy na 200 m delfinem.

Krzysztof Chmielewski z najlepszym wynikiem wśród wszystkich Polaków

To był drugi finał w tegorocznych Mistrzostwach Świata z udziałem polskiego pływaka. We wtorek szóste miejsce na 100 m stylem grzbietowym zajął Ksawery Masiuk. Krzysztof Chmielewski, plasując się na drugiej pozycji w swoim finałowym występie, zdobył pierwszy medal dla Polski na japońskiej imprezie.

Na poprzednich mistrzostwach odbywających się w Budapeszcie Polacy na podium stawali dwukrotnie. Srebrny medal na 50 m stylem dowolnym zdobyła Katarzyna Wasick, a brązowy na 50 m stylem grzbietowym wywalczył właśnie Masiuk.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl