Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz widzi go w kadrze reprezentacji Polski. To "wielki talent"
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 23.06.2024 09:03

Michał Probierz widzi go w kadrze reprezentacji Polski. To "wielki talent"

Michał Probierz
Fot. KAPiF

Reprezentacja Polski, jako pierwsza ze wszystkich zespołów na EURO 2024 straciła jakiekolwiek szanse, nawet te matematyczne, na awans do fazy pucharowej. To efekt przegranego spotkania z Austrią 1:3. Michał Probierz już myśli nad kształtem kadry po niemieckim turnieju, ponieważ szykuje się zmiana pokoleniowa. Szkoleniowiec już obserwuje jednego z młodych zawodników, który uznawany jest za wielki talent polskiej piłki.

Michał Probierz wierzy w swój pomysł

Mimo że reprezentacja Polski, przegrywając z Austrią 1:3 w swoim “meczu o wszystko” na EURO 2024, odebrała sobie szanse na awans do fazy pucharowej, to Michał Probierz dalej chce kontynuować swój plan. Szkoleniowiec, na sobotniej konferencji pomeczowej zapowiedział, że już myśli o jesiennych starciach w Lidze Narodów. Zaznaczył także, że mecz z Francją traktuje bardzo poważnie.

Wierzę, że ten zespół będzie silny. Mecz z Francją traktujemy bardzo poważnie. Już jako przygotowanie do jesiennych meczów w Lidze Narodów - powiedział Michał Probierz

Hubert Hurkacz dał popis przed niemiecką publicznością. Kibice przecierali oczy Polki rozgromione, Włoszki nie miały litości. To koniec marzeń kibiców

Michał Probierz obserwuje młodego piłkarza

W reprezentacji Polski nadchodzi czas na zmianę pokoleniową. Wiadomo już, że po EURO 2024 z kadrą Biało-Czerwonych pożegna się Wojciech Szczęsny, który był filarem w bramce Polaków przez ostatnich 15 lat. Młodszy nie będzie także Robert Lewandowski i trzeba przygotować się na grę bez niego. Jeszcze przez kilka lat zapewne będziemy mogli się cieszyć z występów Piotra Zielińskiego, jednak warto już mieć na oku kolejnych młodych adeptów polskiego piłkarstwa. Przegląd Sportowy Onet informuje, że Michał Probierz rozważa powołanie Karola Borysa, a więc zaledwie 17-letniego wychowanka Śląska Wrocław. 

(Michał Probierz - przyp. red.) uważnie obserwuje uważanego za wielki talent Karola Borysa i myśli, by go sprawdzić - czytamy

Pomocnik był jedną z gwiazd reprezentacji U-17, która w zeszłym roku sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy. Później nasza młoda kadra uczestniczyła na mundialu w Indonezji, jednak odpadła już w fazie grupowej. Karol Borys zagrał na obu turniejach wszystkie osiem meczów, w których strzelił trzy gole. Z kolei w czerwcu tego roku zadebiutował w reprezentacji U-21. Przywitał się w najlepszym możliwym stylu, strzelając honorową bramkę w przegranym 1:2 starciu z Macedonią Północną.

ZOBACZ: Polski siatkarz zachwycił świat, nieprawdopodobne. Kibice byli w szoku

Kariera Karola Borysa

Karol Borys aktualnie jest zawodnikiem belgijskiego KVC Westerlo, do którego przeszedł latem zeszłego roku ze Śląska Wrocław. W czterech spotkaniach zaliczył jedynie 44 minuty, co z pewnością nie napawa optymizmem na przyszłość. Zobaczymy, czy w następnym sezonie klubowym jego sytuacja się poprawi.

Pierwszy mecz w Lidze Narodów reprezentacja Polski zagra 5 września na wyjeździe. Jeżeli Karol Borys zostanie powołany, to będzie miał szansę na debiut przeciwko Szkocji.