Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz ma plan na baraże do EURO 2024. Może zaryzykować
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 27.02.2024 13:01

Michał Probierz ma plan na baraże do EURO 2024. Może zaryzykować

Michał Probierz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Już niedługo reprezentacja Polski wróci do gry o awans na tegoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech. W pierwszym meczu (21.03.) podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Estonią. Selekcjoner naszej kadry ustalił ponoć tajny plan na baraże, a cały scenariusz ma nosić enigmatyczną nazwę “rozpuszczanie mgły”.

Lewandowski w formie może pomóc reprezentacji Polski

Patrząc na grę kadrowiczów, możemy być optymistyczni. Robert Lewandowski wrócił do regularnego strzelania, Jakub Kiwior stał się podstawowym zawodnikiem Arsenalu, a Marcin Bułka, choć zapewne będzie rezerwowym Wojciecha Szczęsnego, ściga się z Sommerem o największą liczbę czystych kont wśród bramkarzy z TOP 5 lig Europy

Do tego strzelający i zgarniający nagrody dla zawodnika miesiąca w klubie Krzysztof Piątek oraz Piotr Zieliński, który pod nieobecność “Lewego” bardzo dobrze spisywał się w roli kapitana kadry w zeszłorocznych meczach.

Martwić może jednak dyspozycja Sebastiana Szymańskiego, który bardzo dobrze wszedł do drużyny Fenerbahce i co rusz zaliczał bramkę bądź asystę. Od kilku spotkań nie odnotował jednak żadnej liczby, a jego występy oceniane są przeciętnie. Jednak wiadomo, że zgrupowanie reprezentacji i dyspozycja piłkarzy to zawsze jest jedna wielka niewiadoma.

Zbigniew Łuczyński odchodzi z "19:30". Na jaw wyszły szczegóły Wiemy, czym zajmuje się żona Kamila Stocha. Trzeba mieć odwagę

Probierz może zaryzykować w meczu z Estonią

Dziennikarz Meczyków, Radosław Przybysz zdradził portalowi Sport.pl potencjalny plan Michała Probierza na baraże. Scenariusz ma nosić nazwę “rozpuszczanie mgły” i ma zakładać awans do finału, po meczu z Estonią. Na to spotkanie selekcjoner ma specjalnie tak rotować składem, by finalista baraży nie mógł przewidzieć, jak zagra z nim Polska. Przybysz dodał od siebie słowo komentarza:

Nie jest to głupi plan, ale moim zdaniem po czterech meczach selekcjonera, gdzie nadal nie znamy jedenastki, warto by było wyjść możliwie na galowo i potraktować Estonię jako bardzo ważny sparing, którego nie możesz przegrać.

ZOBACZ TEŻ: Firma Lewandowskiego otrzymała fortunę na promocję CPK

Dwa mecze dzielą polską kadrę od wyjazdu na kolejne Euro

Jak wiadomo, eliminacje w wykonaniu reprezentacji Polski były dramatyczne. W grupie, której byliśmy faworytem do wyjścia z pierwszego miejsca zajęliśmy 3. lokatę, a do końca o baraże musieliśmy walczyć z Mołdawią, której nie potrafiliśmy pokonać ani razu. Grupę zaskakująco wygrała Albania, a jako drugie wyszły Czechy

Polska zagra z Estonią 21 marca. Finał baraży odbędzie się 26 marca. W przypadku awansu na turniej główny reprezentacja zagra w arcytrudnej grupie D, z Francją, Holandią i Austrią.