Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Marta Kubacka w szpitalu. Żona Dawida Kubackiego to jego światełko, pokazywała to wiele razy
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 20.03.2023 17:30

Marta Kubacka w szpitalu. Żona Dawida Kubackiego to jego światełko, pokazywała to wiele razy

Marta Kubacki, Dawid Kubacki
Instagram/_marta_ku_

Marta Kubacka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Dawid Kubacki zrezygnował z Raw Air i natychmiast pojechał, by wspierać ją w Polsce. Ich miłość jest jedyna w swoim rodzaju. Żona skoczka potrafiła go rozbawić i pocieszyć po nieudanych konkursach. Nic dziwnego, że oboje są sobie tak oddani.

Marta Kubacka trafiła do szpitala. Jest w ciężkim stanie

Dawid Kubacki zrezygnował z udziału w turnieju Raw Air oraz w dalszych konkursach Pucharu Świata ze względu na nagłą sytuację rodzinną. Nie wiedziano jeszcze do niedawna, co się właściwie stało, ale zapowiadano optymistycznie, że polski mistrz wróci do Pucharu Świata. 

Nadzieje okazały się jednak płonne, a sytuacja niezwykle poważna - Marta Kubacka trafiła w ciężkim stanie do szpitala w związku z kardiologicznymi problemami. Kobieta walczy o życie, a skoczek jest już u jej boku.

Poszedł do paczkomatu i nie mógł uwierzyć, w to, co widzi. Od razu chwycił za telefon

Marta Kubacka związana jest ze sportem

Żona Dawida Kubackiego poznała się z nim dzięki sportowi. Gdy była młodsza, trenowała szermierkę i choć nie zajmowała wysokich miejsc, to jeździła na mistrzostwa świata i Europy. Nie spodziewała się wtedy jeszcze, że swojego przyszłego męża spotka na studiach. 

Marta Majcher (to jej panieńskie nazwisko) pochodzi ze Śląska i studiowała wychowanie fizyczne na katowickim AWF. To właśnie tam po raz pierwszy spotkała Dawida Kubackiego, który uczył się na tym samym kierunku, co ona. 

- To była wiosna. Spotkaliśmy się, kiedy Dawid przyjechał w końcu na zajęcia po sezonie. Zaiskrzyło między nami. Bardzo często przyjeżdżałam też do Zakopanego - wyjawiła Marta Kubacka w rozmowie z Radiem Zet.

Marta Kubacka i Dawid Kubacki - para doskonała

Para zaręczyła się w 2013 roku podczas podróży do Egiptu. Marta Kubacka i Dawid Kubacki wzięli ślub 1 maja 2019 roku w Bachledówce koło Zakopanego. Niedługo później, bo w 2021 roku, na świat przyszła ich córka, Zuzanna. Rodzina powiększyła się w tym roku o kolejne dziecko - córkę Maję.

Marta Kubacka na co dzień pracuje jako przedstawicielka handlowa. Przez lata pomagała Ewie Bilan-Stoch w nadzorowaniem galerii trofeów Kamila Stocha, ale później stwierdziła, że chce spróbować czegoś w oderwaniu od skoczni.

Marta Kubacka jeszcze w sobotę żartowała z męża

Jeszcze niedawno, bo w sobotę 18 marca, Marta Kubacka oglądała zawody z udziałem swojego męża i żartowała z niego na swoim Instagramie. Dawid Kubacki skakał wtedy w pierwszym konkursie w Vikersund. 

Dawid Kubacki nie zwyciężył wówczas w prologu, za co mógłby dostać solidną kwotę pieniężną. Marta Kubacka wstawiła screen z Eurosportu i opatrzyła go stosownym podpisem.

- Dawid Kubacki myślał, że tam są pieniążki za kwalifikacje. Się chłopak przeliczył - żartowała małżonka najlepszego na ten moment polskiego skoczka. To ważne wesołe wspomnienie. Pozostaje trzymać kciuki i słać modlitwy za zdrowie Kubackiej. 

Źródło: Radio ZET