Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Lewandowski zaskoczył w trakcie wywiadu. Nagle cała sala zaczęła się śmiać
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 16.02.2024 14:51

Lewandowski zaskoczył w trakcie wywiadu. Nagle cała sala zaczęła się śmiać

Robert Lewandowski
IMAGO/Sergio Ruiz/PRESSINPHOTO/Imago Sport and News/East News

W ostatnim czasie Robert Lewandowski miał zaszczyt być twarzą wydarzenia zamykającego 18. edycję “Relats Solidaris de l'Esport”, czyli książki napisanej przez hiszpańskich dziennikarzy sportowych w celach charytatywnych. Przy okazji przedsięwzięcia wywiad z Polakiem przeprowadzał Sergi Mas z “El Periodico”. Szczególne zainteresowanie widowni wzbudziła krótka wymiana zdań na temat dwóch barcelońskich klubów: FC Barcelony i RCD Espanyolu.

Robert Lewandowski wsparł ważną fundację

Wspólna praca dziennikarzy sportowych od 18 edycji pozwala wspierać różne fundacje. W tym roku twarzą inicjatywy został Robert Lewandowski, a cały dochód ze sprzedaży książki trafi do Fundacji Lovaas, pomagającej rodzinom i dzieciom zmagającymi się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)

Na specjalnie zorganizowanym z tej okazji wydarzeniu piłkarz FC Barcelony rozmawiał z dziennikarzem “El Periodico”, Sergim Masem. Najważniejszym tematem była w głównej mierze słaba forma “Dumy Katalonii”, a także spekulacje na temat następcy Xaviego Hernandeza, który po sezonie przestanie pełnić funkcję trenera Katalończyków. 

Świątek i Sabalenka razem na szczycie rankingu WTA? To byłby hit

Robert Lewandowski zachwycił w trakcie wywiadu. Rozśmieszył salę

Podczas rozmowy na jaw wyszły sympatie klubowe dziennikarza. Kibicuje on bowiem Espanyolowi, czyli drugiemu zespołowi ze stolicy Katalonii. Klub ten występuje w Segunda Division, czyli drugim szczeblu rozgrywkowym w Hiszpanii. 

Aktualnie zajmuje 5. miejsce, które gwarantuje grę w barażach o awans do LaLiga. Znajomość tej informacji jest ważna, by zrozumieć przebieg rozmowy między Lewandowskim a Masem.

Wiesz… jestem kibicem Espanyolu - przekazał znany dziennikarz. 

- Bardzo mi przykro. Bardzo chętnie zmierzyłbym się z Espanyolem w derbach Katalonii - powiedział kapitan reprezentacji Polski.

Dojdzie do tego, jeśli FC Barcelona spadnie z ligi - zakończył Sergi Mas. 

Świetne wyniki 18. edycji akcji

W tym roku, zgodnie z informacjami podawanymi na portalu X przed Adrię Albetsa z Cadena SER, w ramach 18. edycji “Relats Solidaris de l'Esport” zebrano 80.990 euro, co jest drugą największą zbiórką dla Fundacji Lovaas. Lewandowski był nie tylko twarzą akcji, ale i sam przyczynił się do jej sukcesu. Sam zakupił wiele książek, które rozdał młodym adeptom La Masii.