Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Kylian Mbappe rozerwał siatkę w meczu Ligi Mistrzów. Co za gol
Bartosz Nawrocki 05.03.2024 22:59

Kylian Mbappe rozerwał siatkę w meczu Ligi Mistrzów. Co za gol

Kylian Mbappe

Dziś, tj. we wtorek (05.03.) rozpoczęły się rewanżowe mecze 1/8 Ligi Mistrzów. W jednym z nich PSG mierzy się z Realem Sociedad, gdzie paryski klub ma dwubramkową zaliczkę z pierwszego spotkania u siebie. W spotkaniu w San Sebastian na listę strzelców wpisał się Kylian Mbappe, który swoim uderzeniem zrobił dziurę w siatce.

W pierwszym meczu bez niespodzianki

Pierwszy mecz 1/8 finału pomiędzy PSG a Realem Sociedad odbył się na Parc des Princes w walentynkową środę. Od samego początku faworytem był zespół z Paryża, czego wyraz dali w samym spotkaniu. Najpierw w 58. minucie rywali ukąsił Kylian Mbappe, a w 70. minucie - 21-letni Bradley Barcola, który w zeszłym roku przyszedł do Parku Książąt z Olympique Lyon za 45 mln euro.

Niebywałe sceny na boisku. Trudno uwierzyć, co robili z kontuzjowanym piłkarzem Księżna Kate wygląda obłędnie! Wyciekły zdjęcia po operacji

Atomowe uderzenie Kyliana Mbappe. Francuz rozerwał siatkę

W rewanżowym spotkaniu Mbappe także dał o sobie znać. W 15. minucie otworzył wynik meczu, schodząc na prawą nogę i posyłając mocne uderzenie na dłuższy słupek. Co ciekawe, Francuz uderzył na tyle silnie, że w pewnym miejscu przy słupku siatka się odczepiła. Wymusiło to chwilową przerwę w spotkaniu, w celu doprowadzenia bramki do pierwotnego stanu używalności.

screen Polsatsport.pl

PSG gra dalej

Ostatecznie to PSG awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, pokonując gospodarzy tego spotkania 2:1. Jeszcze jedną bramkę dołożył Mbappe, dzięki której w obecnej kampanii ma już ich sześć. Francuz jest drugi w klasyfikacji strzelców tych rozgrywek. Przegrywa jedynie z Harrym Kanem, który ma tyle samo trafień, ale więcej asyst. Anglik, w trwającym równolegle spotkaniu z Lazio również strzelił dwie bramki, a jego Bayern przeszedł do kolejnej fazy.