Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > To będzie gol sezonu w Ekstraklasie? Bramka "stadiony świata"
Bartosz Nawrocki 03.03.2024 20:05

To będzie gol sezonu w Ekstraklasie? Bramka "stadiony świata"

Gol Kamila Zapolnika
screen X/Canal+ Sport

W niedzielę (03.03.) miało miejsce spotkanie 23. kolejki Ekstraklasy. Na stadionie im. Władysława Króla w Łodzi ŁKS podejmował Puszczę Niepołomice. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy, a ozdobą spotkania była bramka z przewrotki Kamila Zapolnika (Puszcza).

Spotkanie na dole tabeli

Przed spotkaniem, Puszcza Niepołomice znajdowała się na 16. miejscu w tabeli. ŁKS pod tym względem prezentował się najgorzej ze wszystkich ekstraklasowych zespołów - ostatnia pozycja i tylko 10 punktów na koncie. Oba zespoły dawno nie zaznały smaku zwycięstwa w lidze, bowiem drużyna z Niepołomic ostatnie spotkanie wygrała 11 grudnia z Widzewem Łódź, z kolei ŁKS… 28 sierpnia zeszłego roku (!). Ofiarą padła wtedy drużyna Pogoni Szczecin.

Abonament RTV do likwidacji? Padła konkretna data Niemka wbiła szpilę Idze Świątek. "Sabalenka i Rybakina to mają"

Co za bramka Zapolnika! Kandydat do bramki sezonu

Spotkanie ŁKS-u z Puszczą rozpoczęło się o 12:30. W 29. minucie Puszcza Niepołomice wyszła na prowadzenie, za sprawą trafienia Kamila Zapolnika. Nie było to jednak zwykłe trafienie, bo napastnik postanowił złożyć się do przewrotki. Efekt był taki, że padła bramka na 1:0 dla niepołomiczan, a urody tego gola nie powstydziłby się sam Cristiano Ronaldo.

Piękna bramka to jednak za mało

Ostatecznie to ŁKS wygrał w tym meczu 3:2, po bramkach Daniego Ramireza oraz dwóch trafieniach Huseina Balica. W doliczonym czasie gry kolejnego gola dołożył Zapolnik, jednak na tym skończyły się wysiłki zespołu Puszczy. Tym samym łodzianie odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie Ekstraklasy i przerwali serię czterech porażek z rzędu. Spotkanie to jednak nie wpłynęło na ich miejsca w tabeli.

Puszcza Niepołomice rozegra w następnej kolejce mecz u siebie z Rakowem Częstochowa. Z kolei ŁKS powalczy w Poznaniu z miejscową Wartą.