Sport.Goniec.pl > Tenis > Niemka wbiła szpilę Idze Świątek. "Sabalenka i Rybakina to mają"
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 02.03.2024 21:48

Niemka wbiła szpilę Idze Świątek. "Sabalenka i Rybakina to mają"

Iga Świątek
KAPIF

Iga Świątek ma niekwestionowaną przewagę nad resztą stawki w rankingu WTA. W tym momencie między raszynianką a Sabalenką jest 1380 punktów różnicy, a to m. in. dzięki zwycięstwu Polki w WTA w Dausze oraz szybkiemu odpadnięciu Białorusinki z turnieju w Dubaju. Jednak, zdaniem Andrei Petković, Idze brakuje jednego elementu, dzięki któremu mogłaby być jeszcze lepsza.

Andrea Petković nie owija w bawełnę

Niemiecka tenisistka, Andrea Petković, w rozmowie z Tennis Channel wypowiedziała się na temat liderki światowego rankingu. Podkreśliła podziw dla raszynianki, która mimo presji ze strony Aryny Sabalenki radzi sobie fantastycznie. Zdaniem Petković, to jednak nie czyni z niej zawodniczki doskonałej i bezbłędnej. Co więcej, wskazała na element gry, który u Świątek wymaga dopracowania, a w którym przewagę mają chociażby Białorusinka czy Jelena Rybakina.

Łukasz Schreiber skomentował rozstanie z żoną. Padły wymowne słowa Odważna stylizacja Anny Lewandowskiej. Internauci oburzeni

Iga musi się rozwijać

Petković oznajmiła w tej samej rozmowie, że Iga sama wie, że musi się rozwijać i udoskonalać swoją grę. Niemka wskazała na serwis jako na element, nad którym Polka powinna popracować, by być jeszcze lepsza.

Jedyną rzeczą, której [Iga Świątek] nie ma w porównaniu z Aryną Sabalenką i Jeleną Rybakiną, jest świetny serwis, który może dać jej wiele łatwych punktów - podaje Idze wskazówkę Andrea Petković.

ZOBACZ TEŻ: Piękne skoki Polaków w konkursie drużynowym w Lahti. Dawno nie było tak dobrze

Prawdą jest, że druga rakieta świata słynie z mocnego serwisu. Niejednokrotnie Sabalenka posyłała szybkie asy serwisowe, niemożliwe do wybronienia przez rywalki. Podobnie zresztą jest u Rybakiny. Jednak to Iga Świątek jest aktualnie najlepszą tenisistką na świecie. Jeżeli raszynianka ulepszy swój serwis tak, jak wskazała Petković to… aż strach się bać!

Kolejne wyzwania przed Igą

Iga Świątek zakończyła swój ostatni turniej w Dubaju na półfinale, w którym uległa Rosjance, Annie Kalinskiej 4:6, 4:6. Niedługo jednak rozpoczynają się zawody w Indian Wells, w których Polka powalczy, jak zawsze, o zwycięstwo. To także okazja do powiększenia przewagi w rankingu WTA, która już teraz pozwala Idze odetchnąć na dłuższy czas.