Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Kibice wyścigu stali się świadkami dramatu. Nie żyje dwóch sportowców, nagranie trafiło do sieci
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 29.08.2023 17:25

Kibice wyścigu stali się świadkami dramatu. Nie żyje dwóch sportowców, nagranie trafiło do sieci

świeczka
Goniec.pl

Do drastycznych scen doszło podczas tegorocznych motocyklowych mistrzostw Brazylii. W wyniku zderzenia zmarła dwójka motocyklistów. Federacja przekazała oficjalny komunikat w sprawie oraz przesłała kondolencje dla najbliższych ofiar. Udostępnione w mediach społecznościowych nagranie z tego zdarzenia szokuje i jest dramatyczne.

Moto1000GP. Nie żyje dwóch motocyklistów

W niedzielę, z okazji motocyklowych mistrzostw w Brazylii, odbył się wyścig klasy Moto1000GP. Do tej pory odbyły się trzy z sześciu wyścigów. Czwarty wyścig był organizowany na torze Autodromo Internacional de Cascavel w stanie Parana.

Niestety, ale ten pojedynek między motocyklistami nie przebiegł tak, jak można było się tego spodziewać. Na samym początku rywalizacji doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem dwóch sportowców.

Kamil Glik znalazł nowy klub. Coraz bliżej zaskakującego transferu

Nie żyje dwóch motocyklistów. W sieci krąży nagranie

Andre Verissimo Cardoso niedługo po rozpoczęciu całego starcia popełnił błąd, przez który spadł ze swojego pojazdu. Wyglądało na to, że dojdzie jedynie do delikatnego zderzenia. Niewinny upadek zamienił się jednak w dramat.

Inny zawodnik, Erico Verissimo da Rocha, wjechał w Cardoso, który nie mógł nic zrobić. Da Rocha również momentalnie spadł z motocyklu. Nagrania z tego wypadku udostępnił Sergio Estrelle.

MotoGP1000 wydało oświadczenie

Mimo że służby ratunkowe błyskawicznie znalazły się przy rannych, nie udało się ich uratować. Pierwszy zmarł Erico Verissimo da Rocha, a kilka godzin później ogłoszono zgon Andre Verissimo Cardoso.

MotoGP1000 odwołało wszelkie aktywności na torze, które miały odbyć się podczas czwartej rundy motocyklowych rozgrywek. Organizator poprzez swojego Instagrama wydał oświadczenie oraz przesłał kondolencje dla rodzin zmarłych uczestników.

Tagi: Nie żyje