Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Karim Benzema znalazł nowy klub. Zaskakujący transfer snajpera Realu Madryt
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 05.06.2023 15:02

Karim Benzema znalazł nowy klub. Zaskakujący transfer snajpera Realu Madryt

Karim Benzema
Gustavo Valiente/Xinhua News/East News

Karim Benzema niedzielnym meczem z Athletic Bilbao pożegnał się z kibicami Realu Madryt. Jak informuje ceniony dziennikarz Fabrizio Romano, francuski snajper znalazł już nowy klub. Napastnik obierze egzotyczny kierunek i zostanie zawodnikiem saudyjskiego Al-Ittihad.

Karim Benzema kończy przygodę z Realem Madryt

Karim Benzema w barwach Realu Madryt występował przez czternaście sezonów. Dla “Królewskich zdobył" aż 354 gole, co stanowi drugi wynik w historii klubu. Francuza wyprzedza tylko Cristiano Ronaldo.

Z zespołem z Madrytu snajper świętował wiele sukcesów. Wywalczył aż 25 trofeów, w tym pięciokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. W 2022 roku klubowe osiągnięcia przyczyniły się do zdobycia przez Karima Benzemę Złotej Piłki przyznawanej przez magazyn "France Football".

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler o kulisach programu. Zdradziła, kto płaci za metamorfozy

Karim Benzema w nowym klubie. Francuz przenosi się do Arabii Saudyjskiej

Na transfer utytułowanego zawodnika kibice nie musieli zbyt długo czekać. Kierunek, który zdecydował się obrać Karim Benzema, zaskoczy wielu kibiców. Jak informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, napastnik podpisał już kontrakt z saudyjskim Al-Ittihad.

Umowa obowiązywać ma do 2025 roku z opcją przedłużenia na kolejny. Francuski napastnik dołączy w ten sposób do Cristiano Ronaldo, który również zdecydował się na przenosiny do Arabii Saudyjskiej.

Karim Benzema oraz Cristiano Ronaldo zapoczątkują nowy trend wśród piłkarzy?

Jak się okazuje, transfer Karima Benzemy ma zapoczątkować falę przenosin popularnych piłkarzy do Arabii Saudyjskiej. Źródła agencji AFP informują, że saudyjskie władze są zainteresowane ponad 10 znanymi zawodnikami, z którymi zamierzają podpisać umowy przed startem ligi, czyli 11 sierpnia. "Celem jest stworzenie bardzo silnej i konkurencyjnej ligi oraz podniesienie poziomu saudyjskich klubów" - oznajmił jeden z urzędników państwowych.

Źródło: sport.interia.pl