Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zlatan Ibrahimović o swoich planach na przyszłość. "To wielka odpowiedzialność"
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 05.06.2023 12:03

Zlatan Ibrahimović o swoich planach na przyszłość. "To wielka odpowiedzialność"

Zlatan Ibrahimović
IMAGO/Imago Sport and News/East News

Zlatan Ibrahimović w wieku 41 lat skończył piłkarską karierę. Szwedzki gwiazdor poinformował po tym na płycie San Siro. W ostatnim czasie wykończyły go problemy zdrowotne i piłkarz zdał sobie sprawę, że nie będzie w stanie pokazywać najlepszej wersji siebie na boisku. Podczas konferencji prasowej opowiedział o planach na przyszłość. 

Zlatan Ibrahimović kończy karierę

Zlatan Ibrahimović ogłosił 4 czerwca zakończenie kariery piłkarskiej. Największa gwiazda szwedzkiej piłki, która grała mecze w barwach takich zespołów jak Ajax Amsterdam, FC Barcelona, Manchester United, PSG czy AC Milan, ostatecznie odsuwa się w cień. 

- Kiedy się obudziłem, padał deszcz, powiedziałem, że nawet Bóg płacze. W ciągu ostatnich dziesięciu dni zaakceptowałem to, nawet nie będąc w stanie dokończyć meczu na boisku. Jednak to, przez co dziś przeszedłem, było zbyt piękne, to wspomnienie na całe życie - przekazał piłkarz podczas konferencji prasowej.

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler o kulisach programu. Zdradziła, kto płaci za metamorfozy

Zlatan Ibrahimović o planach na przyszłość

Zlatan Ibrahimović opowiedział również o swoich planach na przyszłość. Czy byłby gotów zasiąść na trenerskiej ławce? Szwed nie miał wątpliwości, że to nie taka prosta sprawa. Chęci jednak są. 

- Bycie trenerem lub dyrektorem to wielka odpowiedzialność. Kiedy jesteś piłkarzem, masz więcej szans na bycie sobą, jako trener jesteś bardziej ograniczony. Nie mogę wsiąść do Ferrari jako trener, a może Ibra może...- stwierdził Ibrahimović. 

- Nie sądzę, żebym odszedł z futbolu w ogóle, ale jeśli do niego wejdę, będę musiał zrobić drabinkę od zera i się rozwijać. Nie oznacza to, że będę topowym trenerem - zapewnił sportowiec. 

Zlatan Ibrahimović - kariera

Zlatan Ibrahomivić jest wychowankiem szwedzkiego klubu Malmö FF. Zadebiutował w jego barwach w 1999 roku. W 2001 roku przeszedł do Ajaxu Amsterdam. Jego kariera rozwinęła jednak skrzydła w Serie A. 

W ostatnim czasie przede wszystkim dręczyły go kontuzje, które nie pozwalały na regularną grę. Zlatan Ibrahimović do końca swojej kariery był mocno związany emocjonalnie z AC Milanem i to właśnie na stadionie San Siro postanowił pożegnać się z fanami. 

Źródło: meczyki.pl