Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Tyle zespół Roberta Lewandowskiego zarobił w tym sezonie. Kwota robi wrażenie
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 05.06.2023 13:58

Tyle zespół Roberta Lewandowskiego zarobił w tym sezonie. Kwota robi wrażenie

Robert Lewandowski
Rex Features/East News

FC Barcelona triumfowała w La Liga w sezonie 2022/2023. Zespół Roberta Lewandowskiego zdystansował konkurencję. "Duma Katalonii" za mistrzostwo Hiszpanii zgarnęła olbrzymie pieniądze. Kwota zwala z nóg!

FC Barcelona mistrzem Hiszpanii. Robert Lewandowski królem strzelców

FC Barcelona mistrzostwo Hiszpanii przypieczętowała już kilka kolejek temu, po wygranych derbach z Espanyolem. Zespół Roberta Lewandowskiego zakończył sezon z dziesięciopunktową przewagą nad drugim Realem Madryt.

Najlepszym strzelcem w rozgrywkach okazał się Robert Lewandowski. Polski napastnik do siatki rywali trafiał w zakończonym sezonie 23-krotnie. Drugi w klasyfikacji strzelców Karim Benzema strzelił o cztery bramki mniej od kapitana reprezentacji Polski. 

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler o kulisach programu. Zdradziła, kto płaci za metamorfozy

Tyle drużyna Roberta Lewandowskiego zarobiła w tym sezonie. Kwota robi wrażenie

Triumf w lidze hiszpańskiej zagwarantował FC Barcelonie ogromne pieniądze. "Blaugrana" otrzymała z tego tytułu blisko 100 milionów euro! Na pokaźną kwotę złożyła się m.in. podstawa w wysokości 35,6 mln euro, którą otrzymał każdy klub z La Liga.

Ponad 60 milionów na konto zespołu Roberta Lewandowskiego trafiło natomiast z kontraktu telewizyjnego, tzw. "implementacji społecznej". Składało się na nią wiele czynników, m.in. sprzedaż biletów, karnetów oraz oglądalność zespołów w telewizji. Ostatnią część pieniędzy podzielono, biorąc pod uwagę miejsce w końcowej tabeli. To wszystko złożyło się na olbrzymi zastrzyk finansowy dla mistrzów Hiszpanii.

Ile zarobiły pozostałe kluby z La Liga? Kwoty również są imponujące

Kwoty, które zasiliły konta pozostałych klubów La Liga, również imponują. Wicemistrz kraju Real Madryt zarobił około 90 milionów euro. Trzecie w tabeli Atletico Madryt otrzymało około 80 milionów euro. Następnie Real Sociedad zarobił ok. 75 mln euro, Villarreal CF ok. 67 mln euro, a Real Betis ok. 60 mln euro.

Pokaźne sumy zgarnęli także spadkowicze z najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. Real Valladolid, Espanyol Barcelona i Elche CF za sezon 2022/2023 zarobiły kolejno 38,28 mln euro, 37,38 mln euro i 36,49 mln euro.

Źródło: sportowefakty.wp.pl