Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch dostał pytanie o igrzyska. Odpowiedź mogła zaskoczyć
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 15.02.2022 17:09

Kamil Stoch dostał pytanie o igrzyska. Odpowiedź mogła zaskoczyć

kamil stoch pekin 2022 igrzyska
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W ostatnich dniach Kamil Stoch był najbardziej rozchwytywanym polskim skoczkiem w kwestii wywiadów. Na tych igrzyskach nie udało mu się zdobyć medalu i wielu dziennikarzy zaczęło się zastanawiać, czy skoczek dotrwa do kolejnych zawodów tej rangi. To pytanie padło również w rozmowie z samym zainteresowanym.

Wcześniej swoje ostatnie igrzyska zapowiedział Stefan Hula, który stwierdził, że za cztery lata nie będzie już startował w największej sportowej imprezie. Czy podobny los czeka również lidera polskiej kadry?

Kamil Stoch dostał pytanie o kolejne igrzyska. Nie wiedział, co odpowiedzieć

Spośród wszystkich zimowych olimpijczyków nie ma takiego drugiego, jak Kamil Stoch. To medalowy rekordzista wśród polskich uczestników igrzysk - zdobył trzy złote i jeden brązowy medal. Więcej medali od niego ma jedynie Justyna Kowalczyk, ale w polskiej klasyfikacji medalowej znalazła się na drugim miejscu - udało jej się zdobyć tylko dwa złota.

W rozmowie z Eurosportem został zapytany, czy weźmie udział w kolejnych igrzyskach, które odbędą się w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo w 2026 roku. Jego odpowiedź nie była jasna.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Nie wiem, co będzie za cztery lata. Nie chcę mówić: "nie", nie chcę mówić: "tak". Staram się myśleć tu i teraz, skupiać się na tym, co w danym momencie jest do zrobienia. Tak jest chyba łatwiej - mówił.

Dopytywany w tej sprawie dodał, że zwyczajnie nie chce stawiać sobie żadnych granic i ma zamiar skupić się głównie na teraźniejszości, a podobne decyzje zostawić na wtedy, gdy przyjdzie na nie czas.

Kamil Stoch nie jest najstarszym skoczkiem w stawce, a przykład świetnego skakania może brać ze swoich kolegów - Noriakiego Kasaiego, który w wieku 41 lat wciąż rywalizował o medale na igrzyskach w Pjongczangu oraz Manuela Fettnera, który podczas tych igrzysk wywalczył srebro i złoto w drużynie mając 37 lat na karku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl, Eurosport