Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch z kłopotami tuż przed konkursem w Zakopanem. Trwa wyścig z czasem
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 10.01.2023 13:45

Kamil Stoch z kłopotami tuż przed konkursem w Zakopanem. Trwa wyścig z czasem

Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch ostatnio wraca do formy, wskoczył m.in. do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niestety, w ostatnich dniach zmaga się z dokuczliwą infekcją grypopodobną. Lekarz kadry uspokaja jednak, że na razie start Stocha w konkursie w Zakopanem nie jest zagrożony.

Choroba Kamila Stocha

Kamil Stoch, choć od dłuższego czasu ustępuje Dawidowi Kubackiemu, w czasie Turnieju Czterech Skoczni pokazał, na co go jeszcze stać. W żadnym z konkursów nie wypadł poza pierwszą dziesiątkę, a w klasyfikacji generalnej TCS zajął 5. miejsce. Znajduje się również w TOP 10 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Niestety od kilku dni skoczkowi doskwiera dokuczliwa choroba. - Kamil zmaga się z mocną infekcją grypową, jakich wiele w tym czasie. Pierwsze symptomy choroby pojawiły się u niego w podróży z Turnieju Czterech Skoczni, a rozchorował się na dobre zaraz po powrocie z Austrii - powiedział lekarz kadry Aleksander Winiarski w rozmowie z Interia Sport. - Zawodnik jest mocno osłabiony. Miał też wysoką temperaturę. To czas, kiedy wiele osób ma podobne objawy. Przez Europę przetacza się teraz fala zachorowań - dodał, po czym przyznał, że poza Kamilem oznak choroby nie zdradza na razie żaden z pozostałych kadrowiczów.

Zbliża się konkurs Pucharu Świata w Zakopanem

Szczegóły wyjaśniał również w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl, w której uspokajał, że na razie występ Stocha w konkursie w Zakopanem nie jest zagrożony. - Kamil ma infekcję grypopodobną. W tym okresie to nic nadzwyczajnego. Rozmawiałem z nim w poniedziałek i czuł się już lepiej. Dlatego jestem spokojny i na ten moment jego start w weekend w Zakopanem jest niezagrożony - przekazał doktor Winiarski.

Plan PŚ w Zakopanem prezentuje się następująco:

piątek (13.01) 15:30 - oficjalny trening (2 serie) 18:00 - kwalifikacje

sobota (14.01) 15:00 - seria próbna 16:00 - konkurs drużynowy

niedziela (15.01) 15:00 - seria próbna 16:00 - konkurs indywidualny

Na Wielkiej Krokwi odbędzie się pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy oraz konkurs indywidualny. Transmisję z zawodów można śledzić w TVP 1, Eurosporcie 1 i na Pilot WP.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: sportowefakty.wp.pl, Interia Sport

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy! 

Tagi: Kamil Stoch