Sport.Goniec.pl > Tenis > Hubert Hurkacz znów górą. Wielki mecz i zwycięstwo w Monte Carlo
Karol Osiński 10.04.2024 15:51

Hubert Hurkacz znów górą. Wielki mecz i zwycięstwo w Monte Carlo

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz zwyciężył drugie spotkanie w turnieju ATP 1000 Masters w Monte Carlo. Tym razem pokonał Hiszpana Roberto Bautista-Aguta 7:5, 7:6(4). W 1/8 finału rywalem Polaka będzie Casper Ruud, który pokonał Alejandro Tabilo.

Dobra dyspozycja Huberta Hurkacza

Po niezbyt udanej przygodzie w Stanach Zjednoczonych Hubert Hurkacz wrócił do Europy i w świetnym stylu wprowadził się w sezon na mączce. W pierwszym tygodniu kwietnia wziął udział w turnieju ATP 250 w Estoril, w którym został rozstawiony z numerem drugim. Polak uchodził za faworyta do zwycięstwa i udowodnił, że nie było to przypadkowe. Wywiązał się z oczekiwań kibiców, pokonując wszystkich rywali i podnosząc w górę swój ósmy puchar w karierze.

Obecnie 27-latek bierze udział w turnieju ATP 1000 Masters w Monte Carlo i w pierwszym meczu pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera 6:4, 3:6, 7:6(2). Następnie na drodze stanął mu Hiszpan Roberto Bautista-Agut, z którym rozegrał równy i pasjonujący mecz.

PZPN zdecydował ws. kibiców Wisły Kraków. Kluczowe wieści

Hubert Hurkacz pokonał Roberta Bautista-Aguta

Hubert Hurkacz rozpoczął pojedynek od perfekcyjnego gema, lecz w następnym nie zdołał przełamać rywala. Set przebiegał bez większej historii i obaj tenisiści wygrywali swoje podania. Dopiero przy stanie 5:5 ósma rakieta rankingu ATP skutecznie wykorzystała błędy przeciwnika, przełamując go. Ostatecznie Polak zwyciężył seta 7:5.

Druga odsłona meczu zaczęła się od komplikacji. Hiszpan zwyciężył swój serwis, a następnie po długiej wymianie i dwóch stanach równowagi przełamał wrocławianina. Ten nie został mu obojętny, ponieważ już w następnym gemie odwdzięczył się przełamaniem powrotnym. Przy stanie 2:3 Bautista-Agut wziął przerwę medyczną przez problemy z dłonią. Po chwili wrócił do gry, a panowie kontynuowali wymianę ciosów, lecz inicjatywa była po stronie Hiszpana.

Polak wykorzystywał swój najmocniejszy atut w postaci potężnych serwisów, a jego oponent popisywał się znakomitymi smeczami. Polak był bliski przełamania go w dziewiątym gemie, ale po stanie równowagi 35-latek wyszedł z opresji. O losach seta i całego meczu zadecydował tie-break wygrany przez Huberta Hurkacza 7-4.

Kiedy następny mecz Huberta Hurkacza?

Po zwycięstwie nad Hiszpanem Polak nie będzie miał długiego czasu na odpoczynek. Już w czwartek 11 kwietnia powalczy o awans do półfinału, a jego przeciwnikiem będzie Casperr Ruud. Norweg wygrał swoje starcie z Alejandro Tabilo 6:2, 6:4 i zameldował się w ćwierćfinale.

Poza Hubertem Hurkaczem do 1/8 finału awansowali już Novak Djoković, Lorenzo Musetti, Alex De Minaur, Alexei Popyrin, Lorenzo Sonego, Ugo Humbert, Alexander Zverev, Stefanos Tsitsipas, Karen Chaczanow, Jannik Sinner i Jan-Lennard Struff.