Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Historyczny wyczyn Roberta Lewandowskiego. Wszystko ogłosili tuż po meczu
Michał Pokorski 06.10.2024 22:13

Historyczny wyczyn Roberta Lewandowskiego. Wszystko ogłosili tuż po meczu

FC Barcelona z Robertem Lewandowskim na czele, rozbiła na wyjeździe Alaves 3:0. Polak skompletował hat-tricka i został bohaterem Dumy Katalonii. Jak się okazuje napastnik pobił kolejny rekord klubu. 34-latek zrównał się z najlepszymi strzelcami drużyny.

Robert Lewandowski zachwycił w meczu FC Barcelony

Robert Lewandowski ponownie pokazał, dlaczego jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Polak popisał się spektakularnym występem w wyjazdowym meczu FC Barcelony z Deportivo Alavés. Już w 9. minucie otworzył wynik spotkania, celnie uderzając głową po dośrodkowaniu Raphinhi z rzutu wolnego. Polak nie zwolnił tempa i zaledwie kwadrans później ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem ponownie wykorzystał znakomitą akcję brazylijskiego skrzydłowego, który przebiegł niemal pół boiska, a następnie precyzyjnie dograł do Lewandowskiego, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Lewandowski nie poprzestał na dwóch golach - potrzebował zaledwie 32 minut, aby skompletować hat-tricka. Przy trzecim trafieniu świetnie wyczuł moment, idealnie ustawiając się w polu karnym, a następnie wykorzystując podanie Erica Garcíi. Uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza Alavés, ustalając wynik na 3:0 już w pierwszej połowie.

Jego rewelacyjna forma sprawiła, że Polak ponownie stał się bohaterem spotkania i wzbudził wielki entuzjazm wśród hiszpańskich kibiców oraz ekspertów. Hat-trick w tym meczu pozwolił mu na umocnienie swojej pozycji lidera strzelców LaLiga, a jego nieustanna skuteczność przyczynia się do zdobyczy punktowych FC Barcelony.

Jak się okazuje Polak wpisał się dzisiaj na listę legend Blaugrany. Robert Lewandowski zrównał się z najlepszymi strzelcami Barcelony.

Robert Lewandowski zachwycił, a później bez ogródek wypalił. Polak grzmi, co za słowa

Robert Lewandowski wśród legend

Portal OptaJose ujawnił ciekawą statystykę dotyczącą osiągnięcia Roberta Lewandowskiego. Okazuje się, że tylko trzech piłkarzy w historii FC Barcelony zdobyło hat-tricka szybciej niż Polak.

Najlepszym wynikiem może pochwalić się Samuel Eto’o, który potrzebował zaledwie 24 minut, aby strzelić trzy bramki w spotkaniu z Almeríą w 2008 roku. Drugie miejsce zajmuje Justo Tejada, który w 1954 roku w meczu przeciwko Realowi Sociedad skompletował hat-tricka w 28 minut. Trzecim na liście jest Lionel Messi, który w 2011 roku przeciwko Mallorce potrzebował na to 30 minut. Lewandowski zajął czwarte miejsce z wynikiem 32 minut, czym potwierdził swoją niesamowitą skuteczność i wciąż doskonałą formę.

Przed reprezentacją Polski piłkarska jesień

Polscy piłkarze, z Robertem Lewandowskim na czele, mają przed sobą jeszcze cztery kluczowe mecze tej jesieni. Już w najbliższych dniach Biało-Czerwoni zmierzą się na własnym terenie z Portugalią, a następnie będą mieli okazję zrewanżować się Chorwatom za niedawną porażkę.

Listopad również zapowiada się intensywnie dla podopiecznych Michała Probierza. Polacy ponownie staną naprzeciw Portugalii, a potem czeka ich ważny sprawdzian w postaci pojedynku ze Szkocją. Wyniki tych spotkań w ramach Ligi Narodów będą kluczowe w kontekście nadchodzącego losowania grup eliminacyjnych do mistrzostw świata. Aby uniknąć najtrudniejszych rywali, Polacy muszą zakończyć 2024 rok z pozytywnymi rezultatami.