Sport.Goniec.pl

RONNY HARTMANN/AFP/East News

Historyczny transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Pobił trzy rekordy jednocześnie

16 Lipca 2022

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Robert Lewandowski po ośmiu latach występów w Bayernie Monachium już prawie na pewno zmieni barwy klubowe i przeniesie się do FC Barcelony. Tym samym transferowa saga polskiego napastnika dobiegnie końca, a sam transfer jednocześnie pobije trzy historyczne rekordy.

Robert Lewandowski od miesięcy naciskał władze Bayernu Monachium, by te pozwoliły mu już tego lata opuścić stolicę Bawarii i rozpocząć nową przygodę w wymarzonej Barcelonie. Jak okazało się dzisiaj w nocy, Polak w końcu dopiął swego .

Robert Lewandowski przechodzi do Barcelony

Jak donoszą media, Bayern Monachium w końcu dogadał się z Barceloną i transfer polskiego napastnika czeka już tylko na oficjalne potwierdzenie. Niemcy mają zarobić łącznie 50 mln euro - 45 mln od razu i 5 mln w bonusach.

Kwota może wydawać się niewielka, gdy przypomnimy sobie najdroższe transfery w historii i weźmiemy pod uwagę, że Robert Lewandowski jest obecnie najlepszym napastnikiem świata, ale to tylko złudzenie.

Polak ma już 34 lata i 50 mln euro w tym kontekście jest już o wiele bardziej imponujące, o czym świadczy fakt, że transfer do Barcelony jest rekordowy aż w trzech kategoriach!

Robert Lewandowski: rekordowy transfer

Rekord nr 1: Robert Lewandowski zostanie najdroższym 34-latkiem w historii piłki nożnej. Nikt nigdy nie zapłacił tak ogromnych pieniędzy za piłkarza w tym wieku. Co więcej, na liście stu najdroższych transferów w historii, zaledwie jeden dotyczy gracza mającego powyżej 30 lat. Chodzi o Cristiano Ronaldo, który w wieku 33 lat został kupiony przez Juventus Turyn z Realu Madryt za 118 mln euro.

Rekord nr 2: Robert Lewandowski zostanie najdroższym piłkarzem w historii Bayernu Monachium. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, że klub z taką historią, sukcesami i piłkarzami nigdy nie sprzedał nikogo za więcej pieniędzy, ale taki właśnie jest fakt. Największym transferem Bawarczyków do tej pory był Douglas Costa, który cztery lata temu przeszedł do Juventusu za 40 mln euro.

Rekord nr 3: Robert Lewandowski zostanie najdroższym polskim piłkarzem w historii. To już nie jest tak zaskakujące, ale mimo wszystko trzeba odnotować, że Lewy nie tylko jest najlepszym piłkarzem w historii Polski, ale również będzie najdroższym. Rekord ten zabierze z rąk Krzysztofa Piątka, który w styczniu 2019 roku przeszedł z Genui do Milanu za 35 mln euro.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Nie żyje nastoletnia piłkarka, była wielką nadzieją kobiecego futbolu. Tragiczne wieści
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Eliminacje Euro 2024. Gdzie i o której obejrzeć mecz Polska-Czechy?
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski pokazał, jak po wygranej wyglądała jego stopa. Boli od samego patrzenia
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski w euforii, tak skomentował zwycięstwo Barcelony. Wystarczyły trzy zdania
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Xavi został zapytany o Roberta Lewandowskiego. Jasny przekaz, nie ma miejsca na domysły
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmienił oblicze El Classico. Wystarczyło jedno dotknięcie, fani w euforii
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]