Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Hat-trick Lewandowskiego. Nie do wiary, co powiedział o nim trener
Michał Pokorski 06.10.2024 22:46

Hat-trick Lewandowskiego. Nie do wiary, co powiedział o nim trener

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Deportivo Alaves 3:0. Kapitalną formą popisał się Robert Lewandowski, który skompletował hat-tricka jeszcze w pierwszej połowie meczu. Na pomeczowej konferencji prasowej Hansi Flick docenił swojego podopiecznego. Co za słowa, Polacy będą wzruszeni.

FC Barcelona rozbiła Deportivo Alaves

FC Barcelona pewnie pokonała Deportivo Alavés 3:0 w 9. kolejce LaLigi, a głównym bohaterem meczu był Robert Lewandowski, który już w pierwszej połowie skompletował hat-tricka. Katalończycy od pierwszych minut narzucili swoje tempo gry, dominując na boisku i kontrolując przebieg spotkania. Drużyna z Alavés starała się odpowiadać, ale nie była w stanie powstrzymać intensywnych ataków Blaugrany.

Lewandowski otworzył wynik meczu w 9. minucie, kiedy po idealnym dośrodkowaniu Raphinhi z rzutu wolnego zdołał wyprzedzić obrońców i uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Kwadrans później Polak ponownie wpisał się na listę strzelców, kiedy po indywidualnej akcji Raphinhi i świetnym dograniu, bez problemu umieścił piłkę w siatce. Swoje hat-trickowe trafienie dołożył w 32. minucie, wykorzystując podanie od Erica Garcíi, precyzyjnie strzelając po ziemi.

Hat-trick w zaledwie 32 minuty pokazuje wysoką formę Polaka, który dzięki temu stał się jednym z najważniejszych zawodników Barcelony w tym sezonie. Jego znakomita dyspozycja wywołała falę pozytywnych reakcji ze strony hiszpańskich kibiców oraz ekspertów, którzy podkreślali jego kluczową rolę w zespole i zdolność do decydowania o losach spotkania. Lewandowski jest teraz najlepszym strzelcem obecnego sezonu LaLigi, co wzbudza nadzieje fanów Blaugrany na dalsze sukcesy drużyny w nadchodzących meczach.

Trener Hansi Flick po meczu nie ukrywał swojej radości z wyniku. Szkoleniowiec zdecydował się na kilka ciepłych zdań o Robercie Lewandowskim. Polacy będą wzruszeni, piękne słowa.

Trudno uwierzyć, czego dokonał Lewandowski. Kibice czekali na to prawie 100 lat

Hansi Flick docenia Roberta Lewandowskiego

FC Barcelona rozkwita pod wodzą Hansiego Flicka, a niemiecki szkoleniowiec zdaje się odnajdywać idealną równowagę między ofensywą a defensywą zespołu. Jego taktyczne zmiany i nowy styl gry przynoszą efekty, a drużyna prezentuje się coraz lepiej. Jednym z kluczowych elementów tej układanki jest Robert Lewandowski, który wyrósł na prawdziwego lidera Blaugrany i nieustannie imponuje skutecznością oraz klasą na boisku.

Podczas starcia z Deportivo Alavés, polski napastnik ponownie udowodnił swoją wartość, zdobywając trzy bramki i praktycznie w pojedynkę rozstrzygając losy spotkania. Lewandowski już w pierwszej połowie skompletował hat-tricka, co tylko potwierdziło jego fenomenalną formę. Kibice Barcelony nie kryli zachwytu, a media sportowe rozpisywały się o niesamowitym występie Polaka.

Nic więc dziwnego, że na pomeczowej konferencji prasowej Hansi Flick nie szczędził pochwał pod adresem swojego podopiecznego. Niemiecki trener nie ukrywał, że Lewandowski imponuje formą niczym z Bayernu Monachium:

Znam Lewandowskiego jeszcze z Bayernu i wciąż jest tym samym zawodnikiem. W polu karnym, w walce o gole, dla mnie jest najlepszy. Zawsze gotowy, zawsze na sto procent. Jestem też zadowolony z jego kolegów, którzy mu pomagają - cytuje Flicka kataloński Sport.

Współpraca Lewandowskiego z nowym trenerem od początku układa się znakomicie, a ich wzajemne zrozumienie przekłada się na wyniki całego zespołu. Jeśli Barcelona utrzyma ten poziom, pod wodzą Flicka może stać się poważnym kandydatem do walki o mistrzostwo Hiszpanii i sukces w Lidze Mistrzów.

FC Barcelona i wymagający październik

FC Barcelonę czeka prawdziwy maraton spotkań w nadchodzących tygodniach. Po zakończeniu meczu z Deportivo Alavés, zawodnicy rozjadą się na zgrupowania reprezentacyjne, by już wkrótce wrócić na boisko w pełnym wymiarze. Październik zapowiada się jako kluczowy miesiąc, który może mocno zaważyć na przebiegu całego sezonu drużyny prowadzonej przez Hansiego Flicka.

Wszystko zacznie się od rywalizacji u siebie przeciwko Sevilli, która od zawsze jest bardzo niewygodnym rywalem. Kilka dni później, Blaugrana zmierzy się z Bayernem Monachium, co będzie nie tylko prestiżowym starciem w Lidze Mistrzów, ale także doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości na tle jednego z najmocniejszych zespołów Europy. Na zakończenie miesiąca czeka ich prawdziwy klasyk – El Clásico, czyli emocjonująca piłkarska bitwa z Realem Madryt.