Sport.Goniec.pl

IMAGO/Eibner/Memmler/Imago Sport and News/East News, IMAGO/MANUEL GEISSER/Imago Sport and News/East News

Halvor Egner Granerud zaatakował Dawida Kubackiego. Z ust Norwega padły poważne oskarżenia

6 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Dawid Kubacki i Halvor Egner Granerud wciąż walczą o miano najlepszego zawodnika w Turnieju Czterech Skoczni. Rywalizacja między sportowcami toczy się jednak nie tylko na skoczniach, ale i poza nimi. Po środowym konkursie w Innsbrucku Norwegowie dosłownie obrzucili gromami polskiego zawodnika, zarzucając mu faworyzowanie ze strony jury. Najmocniejsze słowa padły przy tym z ust samego Graneruda, który pokusił się o skandaliczny komentarz.

Turniej Czterech Skoczni. Granerud i Kubacki idą łeb w łeb

Halvor Egner Granerud, choć wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, wyprzedzając Dawida Kubackiego o ponad 20 punktów, wciąż czuje na plecach oddech polskiego zawodnika. Emocje towarzyszące obydwu sportowcom rosną wraz ze zbliżaniem się do ostatniego, piątkowego konkursu w Bischofsofen i udzielają się także ich trenerom oraz kibicom.

Gorąca atmosfera panuje zwłaszcza w obozie norweskim, który obawiając się porażki, posuwa się do mało sportowych zachowań, przybierających postać niezbyt eleganckich zarzutów i oskarżeń. Rywale z północy kontynentu nie mogą pogodzić się przede wszystkim z porażką w środowych zawodach w Innsbrucku , czemu wyraz dali w wywiadach udzielanych po ich zakończeniu.

Zarówno Granerud, jaki jego trener, Alexander Stoeckl, nawet nie kryli swojego żalu, ale przyczyny przegranej nie upatrywali w swoich własnych umiejętnościach, lecz na ławce jurorskiej. - Decyzja jury ws. obniżenia belki przed skokiem Dawida Kubackiego kosztowała Halvora zwycięstwo w Innsbrucku. Ładny prezent - mówił zirytowany Stoeckl.

Wściekły atak Norwega: "Kubacki jest uprzywilejowany"

Mimo iż zawody w Innsbrucku dawno za nami, a teraz liczy się przede wszystkim to, jak skoczkowie zaprezentują się dziś o godz. 16.30 w Bischofshofen, Norwegowie cały czas nie mogą przełknąć goryczy porażki i eskalują konflikt, licząc chyba na to, że wyprowadzą z równowagi znakomitego Kubackiego.

Nasz orzeł, co prawda przegrał wczorajsze kwalifikacje , deptał jednak Granerudowi po piętach i gdyby nie słabe noty po nieudanym lądowaniu, zapewne znów by triumfował. Jego przeciwnik doskonale daje sobie z tego sprawę, dlatego też zapewne postanowił przypuścić na skoczka z Nowego Targu skandaliczny atak.

- On (Kubacki - przyp. red.) jest uprzywilejowany. Ma za sobą sędziów, którzy dbają o jego zdrowie. Nie postępowali tak ze mną wcześniej w tym sezonie. Ma szczęście. Ale być może chodzi to, że on nosi żółty plastron lidera PŚ - podsumował w rozmowie z telewizją NRK.

Oskarżenia te były jednak mocno nieuzasadnione i niesprawiedliwe, gdyż Granerud sam przyznał na koniec, że decyzja ws. Kubackiego (tj. obniżenia Polakowi belki w Innsbrucku) była słuszna. Przeboleć nie może jednak, że w podobnych okolicznościach w Oberstdorfie jury nie postanowiło podobnie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: WP Sport

Tagi:

Podobne artykuły

Skoki Narciarskie

Dawid Kubacki czuwa przy żonie. Skoczek chce z nią spełnić piękne marzenie
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Poruszające słowa sołtysa z rodzinnej miejscowości Dawida Kubackiego. Chodzi o jego żonę
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Thomas Thurnbichler podjął decyzję. Znamy skład Polaków na zawody PŚ w Lahti
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Sąsiedzi Dawida Kubackiego wspierają jego rodzinę. Wznoszą się modlitwy, wzruszające słowa
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił się do Dawida Kubackiego i jego małżonki. "Kościół ogarnia Was modlitwą"
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

To dzieje się na profilu Marty Kubackiej. Niesamowity widok, trudno powstrzymać łzy
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]