Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Fatalny mecz reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni przegrali z Chorwacją
Michał Pokorski 08.09.2024 22:45

Fatalny mecz reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni przegrali z Chorwacją

None

Reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe z Chorwacją 0:1. Biało-Czerwoni nie zachwycili kibiców i w kiepskim stylu kończą piłkarski wrzesień. Dramatyczna gra podopiecznych Michała Probierza w Osijeku.

Pierwsza połowa na remis

Historia spotkań polsko-chorwackich była niestety korzystniejsza dla naszych rywali jeszcze przed spotkaniem. Reprezentacje mierzyły się ze sobą do rozpoczęcia meczu raptem pięć razy. Biało-Czerwoni triumfowali tylko raz, Chorwaci byli górą aż trzykrotnie, a jeden mecz zakończył się remisem. Ostatnie spotkanie obu ekip miało miejsce w 2008 roku, w ramach mistrzostw Europy. Wówczas Polacy ulegli bałkańskiej drużynie 0:1.

Tym razem sytuacja była zupełnie inna. Przez ponad 16 lat Chorwaci zdążyli kilka razy zapisać się w historii światowej piłki. Do najważniejszych sukcesów należą oczywiście dwa medale mistrzostw świata: srebro z 2018 i brąz z 2022 roku. Nasza kadra w tym czasie awansowała do ćwierćfinałów Euro 2016 oraz 1/8 mistrzostw świata w 2022 roku.

Różnica klas była na początku bardzo widoczna. Chorwaci przycisnęli Polaków od pierwszych minut, nie pozwalali sobie odebrać piłki. Niestety Biało-Czerwoni nie potrafili przejąć inicjatywy, a podopieczni Zlatko Dalicia kreowali sobie coraz więcej sytuacji. W kadrze Michała Probierza błyszczał jedynie Nicola Zalewski. 22-latek fenomenalnie radził sobie na swojej stronie boiska i często wygrywał dryblingi oraz pojedynki jeden na jeden.

Oprócz świetnej formy pomocnika, Biało-Czerwoni nie mieli żadnych innych argumentów w starciu z Chorwacją. Nasza gra wyglądała naprawdę kiepsko, a nasi rywale byli coraz bliżej zdobycia bramki. Gospodarze pewnie poruszali się na naszej połowie, co owocowało częstszym dochodzeniem do strzałów. Na nasze szczęście do przerwy obejrzeliśmy w Osijeku bezbramkowy remis.

Do meczu Polaków zostały godziny, a tu takie informacje. Michał Probierz zaskoczy wszystkich

Reprezentacja Polski przegrywa z Chorwacją

Niestety Polacy fatalnie rozpoczęli drugą połowę spotkania. Chorwaci potrzebowali raptem 20 sekundy, aby wypracować sobie sytuację bramkową. Nasi piłkarze wyglądali jakby “nie wyszli z szatni". Gra Biało-Czerwonych była ospała, niedokładna i bardzo ryzykowna. W efekcie w 52. minucie sfaulowany tuż przed polem karnym został jeden z gospodarzy. Do rzutu wolnego podszedł Luka Modrić, który precyzyjnym strzałem w samo okienko bramki Skorupskiego otworzył wynik (1:0).

Po stracie bramki spotkanie bardzo się otworzyło. Polacy ruszyli do ataku, a rywale ustawiali się coraz głębiej. Podopieczni Michała Probierza stworzyli sobie kilka sytuacji, raz w poprzeczkę trafił nawet Robert Lewandowski.

Niestety, naszą grę wciąż cechowała niedokładność i częsty… brak pomysłu. Polacy wyglądali bardzo ociężale, z czego często korzystali Chorwaci. Kibice nie obejrzeli w Osijeku więcej bramek, choć gospodarze mieli kilka okazji na podwyższenie prowadzenia.

Tym samym podopieczni Michał Probierza kończą piłkarski wrzesień porażką. Po dzisiejszej przegranej Biało-Czerwoni zajmują w grupie trzecie miejsce, tuż za Chorwacją i Portugalią.

Przed Polakami dalsza część piłkarskiej jesieni

Przed reprezentantami Polski jeszcze cztery spotkania podczas tegorocznej jesieni. Już za nieco ponad miesiąc Biało-Czerwoni zagrają u siebie z Portugalią, a następnie spróbują zrewanżować się Chorwatom za dzisiejszą porażkę. W listopadzie podopieczni Probierza zagrają jeszcze raz z Portugalią i Szkocją.

Wyniki w Lidze Narodów będą bardzo istotne w kontekście zbliżającego się losowania eliminacji do mistrzostw świata. Jeśli Polacy chcą uniknąć w grupie potęg, będą musieli dobrze zakończyć 2024 rok.