Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Fatalne pudło Roberta Lewandowskiego. Zmarnowana stuprocentowa okazja [WIDEO]
Dawid Szczurek 28.08.2023 11:05

Fatalne pudło Roberta Lewandowskiego. Zmarnowana stuprocentowa okazja [WIDEO]

Pudło Roberta Lewandowskiego
youtube.com/FC Barcelona (zrzut ekranu)

FC Barcelona po pełnym emocji spotkaniu zwyciężyła w niedzielę 27 sierpnia w wyjazdowym starciu z Villarealem. Pierwszą bramkę w sezonie zdobył Robert Lewandowski, którego trafienie zaważyło na losach spotkania. Dorobek strzelecki polskiego snajpera mógł być jeszcze bardziej pokaźny, gdyby nie zmarnowana sytuacja z doliczonego czasu gry. Napastnik fatalnie spudłował w dogodnej okazji.

Rollercoaster emocji w meczu FC Barcelony z Villarealem

Emocji w starciu FC Barcelony z Villarealem nie brakowało. Spotkanie rozpoczęło się od dwubramkowego prowadzenia "Dumy Katalonii". Radość z uzyskanej przewagi nie trwała jednak długo. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą bramek Foytha oraz Sorlotha.

Villareal poszedł za ciosem i po zmianie stron w 50. minucie zdobył trzecią bramkę. FC Barcelona ruszyła do odrabiania strat. Wyrównującego gola strzałem tuż przy prawym słupku zdobył Ferran Torres. Po kilku minutach od trafienia Hiszpana doszło do kolejnego już w tym spotkaniu zwrotu akcji.

Koncert Polek w meczu z Niemkami. Nasze siatkarki w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Robert Lewandowski z pierwszą bramką w sezonie. Gol Polaka zadecydował o losach meczu

Trzy minuty później podopieczni Xaviego ponownie uzyskali prowadzenie w meczu. Na listę strzelców pierwszy raz w sezonie wpisał się Robert Lewandowski. Polski napastnik dobił futbolówkę na pustą bramkę po strzale utalentowanego Yamala.

Tym samym kapitan reprezentacji Polski ustalił wynik spotkania na 3:4. FC Barcelona w dalszej części meczu kontrolowała grę. Co więcej, zawodnicy "Blaugrany" w doliczonym czasie mieli jeszcze okazję do podwyższenia prowadzenia. W roli głównej ponownie znalazł się "Lewy".

Robert Lewandowski zmarnował stuprocentową okazję

W 91. minucie spotkania polski snajper stanął przed dogodną okazją do zapisania kolejnego trafienia na swoim koncie. Po fantastycznym podaniu Robert Lewandowski stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Nieatakowany przez żadnego z obrońców w fatalny sposób zmarnował idealną okazję do zdobycia drugiego gola w meczu. Wspomnianą sytuację zobaczyć można na poniższym skrócie od 2:56.

Na szczęście dla "Lewego" jego zespół zdołał utrzymać prowadzenie do końca spotkania. FC Barcelona odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Po trzech kolejkach zespół Xaviego plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie "Duma Katalonii" rozegra 3 września. Ich rywalem będzie Osasuna.

Źródło: youtube.com/FC Barcelona