Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Matty Cash gwiazdą meczu z Burnley. Dwie bramki polskiego obrońcy [WIDEO]
Dawid Szczurek 27.08.2023 17:05

Matty Cash gwiazdą meczu z Burnley. Dwie bramki polskiego obrońcy [WIDEO]

Gol Matty'ego Casha
x.com/Aston Villa & x.com/Viaplay Sport Polska

Ten mecz obrońca reprezentacji Polski, Matty Cash zapamięta na długo. Zawodnik Aston Villi został bohaterem spotkania z Burnley. Polak zdobył dwie bramki w ciągu dwunastu minut pierwszej połowy, co jak na obrońcę jest nieprawdopodobnym wyczynem! Jego zespół zwyciężył całe spotkanie 3:1.

Matty Cash wrócił do regularnej gry po kontuzji

Matty Cash w kwietniu borykał się z kontuzją, która wykluczyła go z udziału w ośmiu spotkaniach w barwach Aston Villi. Polski obrońca wrócił do gry w ostatnich meczach ubiegłego sezonu. Na szczęście z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku i reprezentant Polski notuje regularne występy w angielskim zespole.

Astom Villa w pierwszych kolejkach spisuje się mocno w kratkę. Na inaugurację sezonu "The Villans" polegli w starciu z Newcastle aż 1:5, by w następnym spotkaniu wygrać z Evertonem 4:0! W niedzielę 27 sierpnia drużyna Polaka mierzyła się na wyjeździe z Burnley.

Od września emeryci muszą się mieć na baczności. Przez jedną zmianę mogą stracić świadczenie

Matty Cash bohaterem meczu z Burnley. Dwie bramki polskiego obrońcy

Spotkanie rozpoczęło się dla gości fenomenalnie. Już w 8. minucie meczu po kontrataku Aston Villi akcję skutecznie wykończył Matty Cash, który skorzystał z podania Watkinsa. To nie był jednak koniec popisów polskiego obrońcy.

Dwanaście minut później Polak był bohaterem dwójkowej akcji z Moussą Diabym. Po zwrotnym podaniu od Francuza Matty Cash silnym uderzeniem posłał piłkę obok bezradnego bramkarza. Polski obrońca po raz drugi zapisał się na listę strzelców, zapewniając swojemu zespołowi bezpieczne prowadzenie. Ten mecz Polak zapamięta na długo!

Matty Cash i jego zespół zwycięski w starciu z Burnley

Tuż po wznowieniu gry kontaktową bramkę zdobył Lyle Foster. Nadzieje gospodarzy na odwrócenie losów spotkania legły w gruzach w 61 minucie. Trzecią bramkę dla Aston Villi zdobył Diaby, ustalając wynik meczu na 3:1.

Zespół Matty'ego Casha zanotował drugie zwycięstwo z rzędu, a on sam został gwiazdą spotkania. W następnej kolejce reprezentanta Polski czeka niezwykle ciężkie zadanie. Wraz z kolegami z obrony będzie musiał powstrzymać Liverpool na Anfield. Następnie Matty Cash uda się na zgrupowanie naszej kadry. Polacy początkiem września rywalizować będą bowiem w kolejnych meczach eliminacji do Euro 2024.

Źródło: x.com/Viaplay Sport Polska