Sport.Goniec.pl > Tenis > Fatalne doniesienia ws. kontuzji Huberta Hurkacza. Wszystko tuż przed igrzyskami
Michał Pokorski
Michał Pokorski 10.07.2024 16:59

Fatalne doniesienia ws. kontuzji Huberta Hurkacza. Wszystko tuż przed igrzyskami

Hubert Hurkacz
fot. East News/Rex Features; East News/BERTRAND GUAY/AFP

Wojciech Fibak w rozmowie dla sportowy24.pl, zdradził najnowsze informacje o Hubercie Hurkaczu. Polak odniósł poważną kontuzję i jego występ w Paryżu jest zagrożony. Jak się okazuje, wrocławianin jest już… po operacji!

Hubet Hurkacz poddał mecz w drugiej rundzie Wimbledonu

Polak po ponad trzech godzinach gry, był zmuszony kreczować pojedynek z Francuzem w drugiej rundzie Wimbledonu. Powodem decyzji Huberta Hurkacza, była odniesiona kontuzja. Wrocławianin w tie-breaku czwartego seta nieszczęśliwie rzucił się do piłki. 27-latek niefortunnie upadł na kort i skarżył się na problemy z kolanem. 

Uraz Hubiego wydaje się być bardzo poważny, tuż po zakończeniu spotkania tenisista pojechał do szpitala. Z powodu jego stanu zdrowia, odwołano również konferencję prasową. O kontuzji wrocławianina było wiadomo niewiele, aż do środy. Po prawie tygodniu od feralnego meczu, Wojciech Fibak zdradził pierwsze informacje o Hubercie Hurkaczu.

Wielkie nieobecne w kadrze Stefano Lavariniego. Tych siatkarek nie zobaczymy w Paryżu

Hubert Hurkacz przeszedł operację

W rozmowie z portalem sportowy24.pl legenda polskiego tenisa - Wojciech Fibak, przekazał najnowsze wieści o Hurkaczu. 71-latek prywatnie przyjaźni się z Hubim i jego rodziną, więc informacje są jak najbardziej wiarygodne:

Jestem w stałym kontakcie z Hubertem i jego rodziną, dołożyłem wszelkich starań, aby miał zapewnioną opiekę najlepszych ortopedów w Polsce. To lekarze z Poznania, Warszawy i Szczecina. Po różnych konsultacjach zapadła decyzja i dziś wydarzyły się ważne rzeczy dla Huberta. Na co będzie go stać na igrzyskach we Francji? Nie wiadomo, bo nie wiadomo, czy po kontuzji uda mu się w nich wystąpić - zdradził Wojciech Fibak.

Informacje o operacji wrocławianina przekazał również dziennikarz Polska Press - Zbigniew Czyż:

ZOBACZ TEŻ: Rosjanka o Idze Świątek

Hubert Hurkacz zdąży na igrzyska olimpijskie?

Niestety, kontuzja naszego tenisisty zdaje się być bardzo poważna. Również słowa Wojciecha Fibaka nie napawają optymizmem. Wiele wskazuje, że wrocławianin ma problemy z więzadłem krzyżowym przednim.

Teraz przed Polakiem walka z czasem. Kolejną imprezą tenisisty miały być igrzyska olimpijskie w Paryżu. W obecnej sytuacji występ 27-latka stoi pod dużym znakiem zapytania. Początek zmagań we Francji już za siedemnaście dni, a przed Hubertem Hurkaczem jeszcze rehabilitacja po zabiegu.