Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > EURO 2024. Bandycki faul w meczu otwarcia. Cały stadion zamarł w okamgnieniu
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 14.06.2024 22:04

EURO 2024. Bandycki faul w meczu otwarcia. Cały stadion zamarł w okamgnieniu

Ilkay Gundogan

Mecz otwarcia EURO 2024 trwa w najlepsze. Reprezentacja Niemiec dominuje w spotkaniu ze Szkocją, a goście wydają się nie wytrzymywać nerwów starcia. Bardzo groźne wejście mogliśmy oglądać w 42. minucie spotkania, po którym podyktowano rzut karny.

Dominacja Niemców w meczu otwarcia

Reprezentacja Niemiec świetnie rozpoczęła mecz otwarcia EURO 2024 przeciwko Szkocji. Już w 10. minucie do siatki trafił Florian Wirtz, a w 19. Jamal Musiala.

Zapytali Michała Probierza, kto wygra Euro 2024. Jego odpowiedź zaskoczy niejednego

Czerwona kartka dla Szkota po brutalnym wejściu w nogi Gundogana

Bardzo ostre wejście miało miejsce w polu karnym w 42. minucie meczu otwarcia EURO 2024 między reprezentacją Niemiec a Szkocji. Ryan Porteous, obrońca wyspiarzy, wszedł wyprostowaną nogą w kończynę Ilkaya Gundogana. Komentatorzy po tym zdarzeniu wydawali się być wstrząśnięci, bo wejście wyglądało na brutalne. Reprezentant Szkocji otrzymał od sędziego Clementa Turpina bezpośrednią czerwoną kartkę.

ZOBACZ: EURO 2024. Możliwi rywale Polaków w przypadku awansu z grupy

Rzut karny dla reprezentacji Niemiec

Arbiter meczu spotkania na EURO 2024 podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł Kai Havertz. Ten bez problemu umieścił piłkę w siatce bramkarza Szkotów. Niemcy po pierwszej połowie prowadzą już 3:0.