Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Dawid Kubacki rzucił wszystko, by być przy chorej żonie. Hołowczyc zabrał głos, rozpętał wielką burzę
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 30.03.2023 12:12

Dawid Kubacki rzucił wszystko, by być przy chorej żonie. Hołowczyc zabrał głos, rozpętał wielką burzę

None
KAPiF/Instagram/dawid.kubacki.official

W zeszłym tygodniu media obiegła druzgocąca wiadomość. Żona Dawida Kubackiego w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Sportowiec natychmiast zrezygnował z dalszych udziałów w zawodach, by być przy ukochanej żonie. Sytuację skoczka postanowił skomentować teraz Krzysztof Hołowczyc.

Żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala

Jakiś czas temu Dawid Kubacki przekazał dramatyczne informacje na tema stanu zdrowia żony. Marta Kubacka w ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jej życie.

- Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze - napisał na Instagramie.

Po tygodniu na jaw wyszły kolejne informacje na temat stanu zdrowia żony skoczka. Kubacki poinformował, że wspólnie z żoną odnieśli "pierwsze zwycięstwo". Niedawno optymistyczne wieści na temat Marty Kubackiej przekazał Rafał Kot, były fizjoterapeuta polskiej kadry skoczków narciarskich. 

- Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem - stwierdził w rozmowie z “Gazetą Krakowską” fizjoterapeuta.
 

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Krzysztof Hołowczyc komentuje stanowisko Kubackiego

Do sprawy postanowił odnieść się Krzysztof Hołowczyc. Kierowca rajdowy w rozmowie z reporterką Jastrząb Post stwierdził, że Dawid Kubacki powinien do końca walczyć o zwycięstwo.

- No cóż, no piękny gest. Z mojej perspektywy, z perspektywy sportowca, trzeba walczyć. Trzeba walczyć o zwycięstwo. Oczywiście, są różnego rodzaju stany i potrzeby, ale ja jestem zdania, że trzeba stanąć na starcie i walczyć - powiedział Hołowczyc.

Komentarz słynnego kierowcy rajdowego prawdopodobnie wynika z jego sportowych doświadczeń. Mężczyzna do dziś żałuje pewnych decyzji.

- Oczywiście, że popełniałem błędy, miałam różnego rodzaju chwile, w których pojawiało się załamanie. Ale ogólnie wierzę w to, że trzeba w sporcie cisnąć, trzeba być dobrze przygotowanym. Jak samuraje patrzeć, żeby ten kąt widzenia był duży. Ja kocham sport, kocham rywalizację, kocham adrenalinę i to mnie trzyma przy życiu - podsumował sportowiec. 
 

Słowa Hołowczyca wywołały w sieci burzę

Wypowiedź Krzysztofa Hołowczyca wzburzyła internautów. Wielu z nich nie spodziewało się usłyszeć takich słów z ust słynnego sportowca.

- Są różne walki. Dawid podjął tę najważniejszą, o życie i zdrowie żony i chwała mu za to. Walka będzie na pewno wygrana i żaden medal nie sprawi mu większej radości. A Hołowczyc, no cóż mam nadzieję, że nikt z jego rodziny nie będzie w takiej sytuacji, bo widać na niego liczyć nie można - napisał jeden z komentujących.

- Są ważniejsze rzeczy od sukcesów i pieniędzy. Dawid Kubacki ma to, czego nie da się kupić za żadne pieniądze. Czyli miłość i rodzinę. Nie mógł w tym przypadku podjąć innej decyzji, miłość do żony zwyciężyła - dodał kolejny.

Źródło: “Gazeta Krakowska”, Jastrząb Post