Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Czesław Michniewicz zwolniony. PZPN wydał oficjalny komunikat
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 22.12.2022 11:58

Czesław Michniewicz zwolniony. PZPN wydał oficjalny komunikat

Czesław Michniewicz
ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Stało się to, co przez wielu było uważane za nieuchronne. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że wraz z końcem grudnia Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Jak przekazano, decyzja zapadła po "wnikliwej analizie wszystkich informacji". Teraz przed zarządem PZPN niełatwy wybór nowego szkoleniowca, który z sukcesem przeprowadzi Polaków przez eliminacje do Mistrzostw Europy w 2024 roku.

Czesław Michniewicz nie będzie już trenerem reprezentacji Polski

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 31 grudnia 2022 r. Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski - napisano w komunikacie, który opublikowano na facebookowym profilu Łączy Nas Piłka.

Jak podano, PZPN zdecydował się nie przedłużać umowy z Michniewiczem po tym, jak w ubiegłym tygodniu odbyła się seria spotkań dotychczasowego trenera z prezesem Cezarym Kuleszą, wiceprezesami oraz zarządem Związku.

Głównym tematem rozmów miały być dopiero co zakończone Mistrzostwa Świata w Katarze i ich ogólna ocena. Przypomnijmy, że choć Polacy wyszli z grupy po raz pierwszy od ponad 30 lat, ich udział w mundialu owiany był atmosferą skandalu, związanego głównie z kwestiami finansowymi.

Wielu dziennikarzy sportowych, po wybuchu głośnej afery z premiami, jednoznacznie wskazywało, że dalsza współpraca z Michniewiczem nie jest możliwa, a w podobnym tonie wypowiadał się ostatnio na antenie Polsat News także Zbigniew Boniek.

Kto zostanie nowym selekcjonerem?

- W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania - powiedział w czwartek prezes PZPN Cezary Kulesza.

Jednocześnie poinformowano, że w najbliższym czasie rozpocznie się proces wyboru nowego selekcjonera, który będzie postawiony przed trudnym wyzwaniem przebrnięcia przez eliminacje do Euro 2024.

- Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców - dodano.

PZPN nie podał żadnej konkretnej daty prezentacji nowego selekcjonera, tłumacząc, że wybór musi być dokładnie przemyślany. Zapewniono przy tym, że powołanie następcy Michniewicza jest dla Związku kwestią priorytetową.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PZPN