Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Chaos tuż przed meczem Polaków, nagle padły strzały. Wstrząsające ustalenia służb
Karol Osiński
Karol Osiński 16.06.2024 13:44

Chaos tuż przed meczem Polaków, nagle padły strzały. Wstrząsające ustalenia służb

Policja w Niemczech (kibice z Polski)
Fot. IMAGO/Revierfoto/Imago Sport and News/East News; X@s_staszewski

Przed meczem Polski z Holandią doszło do bardzo niebezpiecznego incydentu. Policjanci musieli interweniować w strefie kibica, ponieważ dotarło do nich zgłoszenie o mężczyźnie uzbrojonym w siekierę. Funkcjonariusze postrzelili go, następnie obezwładniając. Wokół znajdowało się mnóstwo polskich fanów.

Polska zagra z Holandią na Euro 2024

Reprezentacja Polski nie uchodzi za faworyta w spotkaniu z Holandią, lecz wszyscy zawodnicy Biało-Czerwonych zapowiadają, że przyjechali do Hamburga po zwycięstwo. Michał Probierz nie ma wątpliwości, że jego ekipę stać na triumf nad Oranje, ponieważ piłkarze doskonale rozumieją się na boisku. Mimo wszystko, Polacy podejdą do meczu z poważnym osłabieniem. Na pewno zabraknie Roberta Lewandowskiego i prawdopodobnie nie zobaczymy również Pawła Dawidowicza.

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych zawodników na świecie. To na pewno dla nas osłabienie. Ale pozostali zawodnicy będą musieli zrobić wszystko, by spisać się jak najlepiej. Chcemy tu zostać jak najdłużej, by Robert miał jeszcze okazję zagrać - powiedział selekcjoner podczas konferencji prasowej.

Atmosfera jest bardzo napięta. Przed stadionem oczekuje mnóstwo fanów z Polski oraz Holandii, jednak nie zabrakło przykrych i bardzo niebezpiecznych incydentów.

Zostały godziny do meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz

Policja postrzeliła mężczyznę przed meczem Polska - Holandia

Tymczasem w Hamburgu przed meczem reprezentacji Polski z Holandią doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Policja postrzeliła mężczyznę, który w strefie kibica biegał z siekierą. Na miejscu znajdowało się mnóstwo kibiców. Jak przekazali dziennikarze TVP Sport, nikomu nie stała się krzywda, jednak z przyczyn bezpieczeństwa policjanci zdecydowali o zamknięciu strefy.

Policja w Hamburgu postrzeliła mężczyznę uzbrojonego w siekierę. W okolicach zdarzenia dziesiątki tysięcy kibiców z Holandii i Polski - poinformował Łukasz Bok w serwisie X.

ZOBACZ TEŻ: Polacy nagle zaczęli to robić pod stadionem w Hamburgu. Policjanci rozkładają ręce

O której mecz Polska - Holandia?

Mecz pomiędzy Polską a Holandią w ramach fazy grupowej Euro 2024 odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenach TVP1 oraz TVP Sport oraz online w platformie Canal+Online.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią

Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Bartosz Salamon, Jan Bednarek - Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Jakub Moder, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Adam Buksa.