Sport.Goniec.pl

Beata Zawadzka/East News

Cezary Kulesza pilnie poinformował. Znamy datę prezentacji nowego selekcjonera polskiej kadry

22 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych sensacyjne wieści na temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jak podał Cezary Kulesza, decyzja dotycząca tego, kto zastąpi okrytego złą sławą Czesława Michniewicza, została podjęta i wiadomo już, kiedy ją poznamy. Tym samym polscy piłkarze po ponad miesiącu niepewności dowiedzą się w końcu, z kim będą współpracować w najbliższym czasie. Przed nowym trenerem niełatwe zadanie m.in. przeprowadzenia nas przez eliminacje do Mistrzostw Europy.

Koniec spekulacji

Wielkimi krokami nadchodzi koniec przedłużającego się serialu traktującego o rozterkach PZPN, związanych z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po tym, jak pod koniec roku z posadą pożegnał się Czesław Michniewicz , stanowisko pozostawało nieobsadzone, a prezes związku Cezary Kulesza wahał się , czy postawić na trenera z Polski, czy też szkoleniowca z zagranicy.

Wkrótce media zaczęły snuć podejrzenia dotyczące trzech głównych kandydatów, a mianowicie Paulo Bento, Roberto Martineza oraz Marka Papszuna. Chwilę później w rywalizacji pojawiło się jeszcze jedno uznane w świecie sportu nazwisko - Vladimir Petkovic , rozmowy z którym miały wejść już w zaawansowane stadium. Mimo tego, PZPN wciąż milczał, stojąc na stanowisku, że nie będzie się spieszył, bowiem chce podjąć przemyślaną i jak najbardziej trafną decyzję. W końcu w ubiegłym tygodniu sam Kulesza uchylił rąbka tajemnicy, zdradzając , że zna już nazwisko nowego selekcjonera i wkrótce je ogłosi. Dziś natomiast podał dokładny termin prezentacji.

Cezary Kulesza podaje konkretny termin

- Chciałbym poinformować, że konferencja prasowa, na której zostanie ogłoszony i zaprezentowany nowy selekcjoner reprezentacji Polski, odbędzie się we wtorek na PGE Narodowym. Wybór nie był łatwy, ale wierzę, że z nowym trenerem przeżyjemy wiele pięknych chwil! - napisał w niedzielę na Twitterze prezes PZPN.

Kto zostanie nowym szkoleniowcem Polaków? Eksperci wskazują przede wszystkim na wspomnianego już wyżej Portugalczyka Paulo Bento , który grał w przeszłości m.in. w Benfice i Sportingu. Po zakończeniu kariery prowadził natomiast reprezentacje Portugalii i Korei Płd.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Karim Benzema znalazł nowy klub. Zaskakujący transfer snajpera Realu Madryt
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Marina Łuczenko-Szczęsna otwarcie o Annie Lewandowskiej. "Ja jestem inna"
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Piłkarz Boca Juniors zawieszony. Powód może zwalić z nóg, trudno go usprawiedliwić
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Tyle zespół Roberta Lewandowskiego zarobił w tym sezonie. Kwota robi wrażenie
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Zlatan Ibrahimović o swoich planach na przyszłość. "To wielka odpowiedzialność"
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Zlatan Ibrahimović kończy karierę. "Żegnam się z piłką nożną, ale nie z wami"
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Piłka nożna

Piłka nożna

Dawid Szczurek

Nagranie Anny Lewandowskiej zaskoczyło fanów. "Jeden z najwspanialszych facetów"
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Nagły zwrot akcji ws. Roberta Lewandowskiego? Zaskakująca oferta dla polskiego napastnika
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Robert Lewandowski w ogniu krytyki w Ukrainie. Zdjęcie wywołało oburzenie
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Jan Jałowczyk

Sławomir Peszko kończy karierę. Chce zostać gwiazdą TikToka
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Skandal we Francji. Kibole zdarli koszulkę z chorego na raka dziecka
Czytaj więcej >
Piłka nożna

Dawid Szczurek

Xavi ucina spekulacje. Trener FC Barcelony stanowczo o Robercie Lewandowskim
Czytaj więcej >