Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Cezary Kucharski: Robert Lewandowski "poddał się defensywnej filozofii"
Irmina Jach
Irmina Jach 02.12.2022 18:12

Cezary Kucharski: Robert Lewandowski "poddał się defensywnej filozofii"

Cezary Kucharski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER Rex Features/East News

- Jestem zdziwiony, że Robert Lewandowski, który narzekał na trenera Jerzego Brzęczka i przyczynił się do jego zwolnienia, teraz tak bardzo się poddał tej defensywnej filozofii Czesława Michniewicza - ocenił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty Cezary Kucharski, były agent polskiego napastnika.

Reprezentacja polski po raz pierwszy od 36 lat awansowała do do 1/8 finału Mistrzostw Świata. Już w niedzielę biało-czerwoni na katarskim stadionie spotkają się z Francuzami. Pomimo niewątpliwego sukcesu naszych piłkarzy, nie cichną słowa krytyki dotyczące wątpliwego stylu, jaki pokazali podczas meczu z Argentyną.

Cezary Kucharski: "Mieliśmy mnóstwo fartu"

Cezary Kucharski, siedemnastokrotny reprezentant Polski w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty ocenił, że "mieliśmy mnóstwo fartu, że to wszystko się tak dobrze dla nas skończyło", a styl biało-czerwonych "woła o pomstę do nieba".

- Mieliśmy mnóstwo fartu, że to wszystko się tak dobrze dla nas skończyło. Bohaterem reprezentacji jest oczywiście Wojciech Szczęsny, bo to on nas utrzymał w turnieju. Mam więc trochę rozdwojenie jaźni, bo z jednej strony doceniam awans, a z drugiej trudno spokojnie zaakceptować tak brzydko grającą reprezentację Polski - ocenił były piłkarz. - Mam takie poczucie, że w dłuższym dystansie z tej mąki chleba jednak nie będzie - dodał.

Były agent Roberta Lewandowskiego nie ukrywa, że "gry kadry na mundialu nie da się oglądać". - Kadra gra słabo, a piłkarze wyglądają na bojaźliwych, mimo że przecież to są zawodnicy, którzy co tydzień grają w najsilniejszych ligach Europy. Nie ma też żadnego balansu pomiędzy ofensywą a defensywą, po prostu bronimy się całą drużyną - mówił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Robert Lewandowski "poddał się defensywnej filozofii"?

Według Cezarego Kucharskiego strategia przyjęta przez Czesława Michniewicza sugeruje kompletny brak wiary w umiejętności biało-czerwonych. Jego zdaniem priorytetem Polaków było uniknięcie otrzymania żółtej kartki, która mogłyby im zaszkodzić.

- Jestem zdziwiony, że Robert Lewandowski, który narzekał przecież na Jerzego Brzęczka, który przyczynił się do zwolnienia tego selekcjonera, teraz tak bardzo się poddał tej defensywnej filozofii Michniewicza. Podobnie jest z Piotrem Zielińskim. Przecież tacy zawodnicy muszą cierpieć w systemie gry zaproponowanym przez Michniewicza - hipotetyzował w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Cezary Kucharski uważa, że w grze Robercie Lewandowskiego nie widać entuzjazmu, który jest wręcz namacalny podczas rozgrywek w Barcelonie. Mimo że napastnik może nie być zachwycony pomysłami selekcjonera, prawdopodobnie stara się to ukrywać.

- Moim zdaniem Lewandowski nie do końca miał szczęście do selekcjonerów. Większość z nich nie potrafiła w reprezentacji wydobyć z niego całego potencjału, jaki pokazuje w rozgrywkach klubowych. [...] Teraz do kolejnego awansu potrzebujemy już cudu - podsumował siedemnastokrotny reprezentant Polski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty