Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Burza w PZPN. Co dalej z Czesławem Michniewiczem?
Irmina Jach
Irmina Jach 06.12.2022 20:17

Burza w PZPN. Co dalej z Czesławem Michniewiczem?

Czesław Michniewicz
Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty donosi, że przyszłość Czesława Michniewicza jako selekcjonera reprezentacji Polski stoi pod znakiem zapytania. Wewnątrz PZPN ma trwać rozgrywka, której wynik zadecyduje o losach trenera kadry narodowej.

Afera, która wybuchła po ujawnieniu przez portal Wirtualna Polska informacji o premii, którą Mateusz Morawiecki miał obiecać biało-czerwonym, wywołała podobno trzęsienie ziemi w PZPN. Jednym z ważniejszych tematów jest dalsza współpraca z Czesławem Michniewiczem.

Co dalej z Czesławem Michniewiczem?

Doniesienia o premii miały pogorszyć relacje pomiędzy selekcjonerem a Cezarym Kuleszą. Sytuacja ma być bardzo dynamiczna, szczególnie że kilka osób uważa, że Czesław Michniewicz powinien zostać na stanowisku.

Jak wynika z informacji portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty, zamieszanie z Czesławem Michniewiczem zaczyna wpływać na nastroje sponsorów PZPN. - Ze względu na ogromny kryzys wizerunkowy związku i kadry oczekują oni zmian. Jak słyszymy w piłkarskiej centrali, przekaz dotarł do władz PZPN i jest brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przyszłości Czesława Michniewicza - donoszą dziennikarze.

Mimo że kadra narodowa osiągnęła w Katarze największy sukces od 36 lat, nie wszystkim przypadła do gustu taktyka narzucona przez Czesława Michniewicza. Krytykiem pomysłów selekcjonera ma być podobno nawet Robert Lewandowski.

Jakiś czas temu Maciej Wąsowski z weszlo.com przekazał, że dzięki awansowi biało-czerwonych kontrakt selekcjonera został automatycznie przedłużony do końca eliminacji Euro 2024, co miało wynikać z klauzuli, która znalazła się w umowie.

W rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty Cezary Kulesza mówił jednak, że "na 90 procent takiego zapisu nie ma" i że "sprawdzi po powrocie z Kataru". - Kilka godzin później napisał z kolei w mediach społecznościowych: "Wiem, jakie są zapisy w umowie i na rozmowy o nich przyjdzie czas po mundialu" - donoszą dziennikarze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty