Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Andrzej Gołota w MMA? Zdecydowana odpowiedź legendy boksu
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 14.05.2024 22:14

Andrzej Gołota w MMA? Zdecydowana odpowiedź legendy boksu

Andrzej Gołota i Tomasz Adamek
Fot. KAPiF

Andrzej Gołota to niekwestionowana legenda polskiego pięściarstwa. Mimo że od dawna jest na sportowej emeryturze, co jakiś czas pojawia się na wydarzeniach związanych ze sportami walki. Ostatnio nie zabrakło także nawiązania do freak fightów, a o potencjalny występ w MMA Gołota został zapytany przez dziennikarza Sport.pl.

Tomasz Adamek w FAME MMA. Gołota szczerze o ruchu "Górala"

Już niedługo Tomasz Adamek stoczy swój debiutancki pojedynek na gali FAME MMA 21. Jego przeciwnikiem będzie Patryk “Bandura” Bandurski, z którym zmierzy się w walce wieczoru. “Góral” zdecydował się przejść z zawodowego pięściarstwa do tego w wydaniu amatorskim, tudzież freakowym. 

O ten ruch Adamka zapytany został Andrzej Gołota. W rozmowie ze Sport.pl powiedział szczerze, co sądzi o takiej decyzji wielokrotnego mistrza świata.

Pan popiera takie przechodzenie z boksu do MMA i to w wydaniu freak fightowym jak Adamek?

Powiem szczerze, każdy robi to, co chce, jest panem swojego życia (…) Ja wolałbym, żeby się spędziło dwadzieścia kilka lat w sporcie, który się kontynuuje - odpowiedział Andrzej Gołota

Władze FAME MMA reagują na wielki skandal. Jest oficjalna kara Żona Bartosza Kurka zachwyca na weselu Aleksandra Śliwki. Internauci oniemieli

Andrzej Gołota zapytany o to, czy wystąpi w MMA. Odpowiedź jest jasna

Przy okazji tematu FAME MMA i ogólnie freak fightów dziennikarz nie mógł nie zapytać się Andrzeja Gołoty o jego potencjalny występ w MMA. Legenda boksu odpowiedziała jednak w sposób zdecydowany, oznajmiając, że raczej nie przewiduje takiego obrotu spraw w swoim życiu.

A gdyby pan, w przyszłości otrzymał propozycję wejścia do MMA, przyjąłby pan?

Wątpię, bardzo, bardzo wątpię, chyba nie - wybrzmiało z ust Gołoty

ZOBACZ: Oto nowy klub Kyliana Mbappe. Prezes oficjalnie potwierdził, koniec spekulacji

Już w sobotę gala FAME MMA 21

W sobotę 18 maja odbędzie się gala FAME MMA 21. Poza wspomnianą walką wieczoru Adamek - “Bandura”, w co-main evencie zawalczą Alan Kwieciński i Michał Pasternak, który zastąpi Kasjusza “Don Kasjo” Życińskiego. Ten nie został dopuszczony do walki, w wyniku obrażeń głowy spowodowanych przez Pawła Tyburskiego na wczorajszej konferencji. Ponadto na gali zobaczymy jeszcze takich zawodników, jak Robert Pasut, Tomasz Oświeciński czy Adrian Cios.