Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Życie prywatne Michała Probierza. Wykształcenie, żona, pochodzenie
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 22.09.2023 16:19

Życie prywatne Michała Probierza. Wykształcenie, żona, pochodzenie

Michał Probierz
EAST NEWS

Michał Probierz objął jedno z najbardziej eksponowanych stanowisk w Polsce, jednak prywatne losy selekcjonera reprezentacji Polski dla wielu kibiców wciąż są zagadką. Zdradzamy, czy trener kadry ma żonę i dzieci, skąd pochodzi i… dlaczego trafił do niemieckiego aresztu. Życiorys Michała Probierza jest pełen niespodzianek. 

Największe sukcesy Michała Probierza

Michał Probierz, o czym sam wspomniał na inaugurującej jego reprezentacyjną misję konferencji prasowej, ma za sobą niemal 20-letnie doświadczenie w pracy z piłkarzami. W swoim dorobku przeżywał spektakularne sukcesy i mniej chlubne porażki. Jak to się zaczęło?

Michał Probierz urodził się 24 września 1972 roku w Bytomiu. Wychował się na podwórku, a kontakt z rówieśnikami ukształtował jego charakter. Pokochał grę w piłkę i z tym zamierzał związać swoją przyszłość. Został piłkarzem, który wystąpił w 260 meczach Ekstraklasy. Grał m.in. dla Górnika Zabrze, Widzewa Łódź, Ruchu Chorzów, KFC Uerdingen 1905 i Pogoni Szczecin. 

W tym czasie udało mu się 9-krotnie trafić do siatki. Kontuzja na stałe wykluczyła go z dalszych rozgrywek. Pierwsze trenerskie doświadczenia Michał Probierz zdobył w Polonii Bytom, gdzie zaczął pracować w wieku 33 lat. 

Największe sukcesy przyszły jednak później - to Puchar Polski i Superpuchar Polski zdobyty z Cracovią i Jagiellonią Białystok oraz wicemistrzostwo Polski z drugą z wymienionych drużyn. Jak toczyło się w tym czasie jego prywatne życie?

Poseł PO Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej

Czy Michał probierz ma zonę?

Michał Probierz, czego można dowiedzieć się z prasy sportowej, ma za sobą rozwód. Owocem małżeństwa jest dwójka dorosłych dziś synów. Trener jest także ojcem dla kilkuletniego Henryka, a od 2016 roku także dziadkiem dla dwojga wnucząt - Aurelii i Bartka. Jego partnerką jest pochodząca z Podlasia Marta, która poznał w restauracji.

Wykształcenie Michała Probierza to kilka kursów trenerskich, które ukończył nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech. Trener biegle włada językiem naszych zachodnich sąsiadów. W wolnym czasie czyta książki, smakuje wybornej whisky i uwielbia grać w golfa, który go wycisza i uspokaja. 

- Znalazłem hobby, które mnie odstresowuje. Przy golfie naprawdę można odpocząć - cytuje Gol24. Kolejna historia z życia Michała Probierza wiąże się z niemiłym i na szczęście krótkim epizodem z policją. Dlaczego Michał Probierz trafił do niemieckiego aresztu?

Dlaczego Michał Probierz trafił do niemieckiego aresztu?

Michał Probierz miał wtedy 16 lat. Przez menedżera klubu, w którym testowano jego potencjał do gry w klubach Bayer Leverkusen i Beveren, został niesłusznie posądzony o kradzież ubrań. Sytuację udało się dopiero później wyjaśnić po tym, gdy młody i obiecujący piłkarz spędził czas w niemieckim areszcie. 

Michał Probierz jakiś czas temu podzielił się także kolejną, tym razem nieco zabawniejszą anegdotą ze swojego życia. Wrócił pamięcią do pewnego sytuacji, po której obiecał sobie, że już nigdy nie zagra w pokera.

- Kilka lat temu, jeszcze kiedy byłem w Górniku, w czasie powrotu z meczu graliśmy w pokera. Mieliśmy swoją grupę. W pewnym momencie ktoś sprawdził. Robert Kolasa miał karetę asów, a ja pokera. Od tego czasu już nigdy nie zagrałem w pokera - mówił z przekąsem w Przeglądzie Sportowym. 

Michał Probierz to nie tylko doświadczony trener, ale także ekspert telewizyjny. Dla telewizji Polsat Sport pracował w 2008 roku podczas Mistrzostw Europy. 

Źródło: Przegląd Sportowy, Fakt, Gol24