Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zostały godziny do meczu z Austrią, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz
Karol Osiński
Karol Osiński 20.06.2024 16:49

Zostały godziny do meczu z Austrią, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz

Michał Probierz (Robert Lewandowski)
Fot. screen YouTube@TVP Sport; X/sport_tvppl

Reprezentacja Polski jest już w Berlinie, gdzie rozegra spotkanie przeciwko Austrii. Michał Probierz razem z Wojciechem Szczęsnym wziął udział w konferencji prasowej, podczas której odpowiedział na wiele pytań nt. przygotowania Polaków do jutrzejszego spotkania. Selekcjoner zdradził, czy możemy spodziewać się w nim Roberta Lewandowskiego. Odpowiedź byłą jednoznaczna.  

Michał Probierz wypowiedział się nt. zdrowia Roberta Lewandowskiego

Michał Probierz odpowiedział na pytanie dotyczące stanu zdrowia Roberta Lewandowskiego. Według wcześniejszych doniesień mediów kapitan reprezentacji Polski ma być do dyspozycji selekcjonera na mecz z Austrią, jednak w dalszym ciągu decyzja nie została podjęta.

Najważniejsze dla mnie jest to, że sztab medyczny siedział codziennie do nocy, żeby postawić zawodników na nogi. Dziś wszyscy wychodzą na zajęcia i dopiero po nich podejmiemy decyzje, czy będą w stanie zagrać. Na dziś najważniejsze jest to, że ci zawodnicy, co przebywają na zgrupowaniu są dostępni, Robert również pracował całą jednostkę, Paweł także, mam nadzieję, że jutro informacje będą takie same - powiedział Michał Probierz.

Euro 2024. Sensacyjne wieści o Robercie Lewandowskim tuż przed meczem z Austrią

Michał Probierz: "Kibice muszą być naszym dwunastym zawodnikiem"

W dalszej części konferencji selekcjoner reprezentacji Polski wyraził dumę ze wszystkich zawodników, którzy przyjechali do Niemiec. Zauważył, że wszyscy dają z siebie sto procent i zdają sobie sprawę, że reprezentują kraj, który liczy na jak najlepszy futbol oraz wyniki.

Dla nas najważniejsze jest to, żebyśmy identyfikowali się z zawodnikami. Bardzo doceniam to, że żaden z zawodników nawet na ułamek sekundy nie pomyślał, żebyśmy się wycofali. Wszyscy są poobijani, wiedzą, że reprezentują barwy narodowe i 40 milionów ludzi, którzy są w Polsce. 

Co więcej, Michał Probierz dodał, jak bardzo istotne jest wsparcie kibiców. Selekcjoner zaapelował do fanów, by wspierali reprezentację w meczu z Austrią.

Wierzę, że wszyscy pokażemy charakter i jechaliśmy tu na skazanie, nikt nie wierzył w reprezentację, a my pokazujemy, że możemy coś zrobić i jesteśmy zespołem stworzonym z fantastycznych ludzi i ta grupa może coś potwierdzić na boisku. Tak istotne jest to, żeby wspierali nas kibice i byli naszym dwunastym zawodnikiem i trzymali za nas kciuki.

ZOBACZ TEŻ: Szczęsny określił, kiedy skończy karierę. Tylko jedno może zmienić jego plany

Euro 2024. Polska reprezentacja w piątek zagra z Austrią

Polacy przegrali pierwsze spotkanie przeciwko Holandii 1:2. Z kolei Austriacy polegli w spotkaniu z Francją 0:1 po golu samobójczym. Jutrzejszy bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi ekipami może przesądzić o tym, kto awansuje do fazy pucharowej Euro 2024. 

Jeżeli tak się stanie Michał Probierz zostanie drugim selekcjonerem reprezentacji Polski po Adamie Nawałce, który awansował z grupy na mistrzostwach Europy. Start spotkania na Olympiastadionie o godz. 18:00