Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Zdobyła medal dla Polski na IO. Nie do wiary, kim jest jej partner
Michał Pokorski 28.07.2024 22:40

Zdobyła medal dla Polski na IO. Nie do wiary, kim jest jej partner

Klaudia Zwolińska

Klaudia Zwolińska zachwyciła na igrzyskach olimpijskich. Polka zdobyła srebrny medal w kajakarstwie górskim K-1 i zapisała się w historii polskiego olimpizmu. 26-latka chętnie dzieli się swoim życiem w mediach społecznościowych. Często wrzuca tam zdjęcia z życia codziennego, również ze swoim chłopakiem. Nie do wiary, kim jest partner medalistki IO.

Klaudia Zwolińska srebrną medalistką igrzysk

W niedzielny wieczór Klaudia Zwolińska została bohaterką w Polsce. 26-latka po fenomenalnym zaprezentowaniu się w finale kajakarstwa górskiego, zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich. Sportsmenka płynęła dokładnie i precyzyjnie, świetnie pokonywała przeszkody. To wszystko złożyło się na kapitalny czas 97,53 i drugie miejsce w Paryżu. Lepsza od Klaudii okazała się jedynie doświadczona Australijka - Jessica Fox.

Sukces Polki odbił się szerokim echem w naszym kraju. Zwolińską zainteresował się cały naród, a liczba jej obserwujących znacząco się zwiększa. Jak się okazuje, kajakarka chętnie dzieli się w sieci swoim życiem osobistym. Klaudia otwarcie mówi, że jest w szczęśliwym związku. Nie do wiary, kim jest jej partner.

Igrzyska olimpijskie. Gdzie upatrywać szans medalowych Polaków?

Partner Klaudii Zwolińskiej

26-latka chętnie dzieli się zdjęciami ze swoim partnerem na Instagramie. Jak się okazuje, chłopakiem Klaudii Zwolińskiej jest Grzegorz Hedwig. Mężczyzna jest 10 lat starszy od kajakarki. Oprócz uczucia, łączy ich również… sport!

Grzegorz Hedwig również jest zawodowym sportowcem. Mężczyzna także specjalizuje się w kajakarstwie górskim, ma na swoim koncie kilka medali. Trenuje w klubie Start Nowy Sącz, czyli tej samej drużynie co Klaudia Zwolińska. Para często wspólnie ćwiczy i przygotowuje się do startów razem.

Co ciekawe, w rodzinie zawodnika, sport to już tradycja. Jego mama - Dorota Hedwig, to złota medalistka mistrzostw juniorów w kajakarstwie górskim.

Klaudia Zwolińska na igrzyskach olimpijskich

26-latka spisała się w Paryżu kapitalnie. Kajakarka zaimponowała kibicom i zapisała się w historii polskiego olimpizmu. Jak się okazuje, przed Klaudią Zwolińską jeszcze sporo emocji.

Jej partner również weźmie udział w igrzyskach olimpijskich. Start Grzegorza Hedwiga zaplanowany jest na poniedziałek. Możemy być pewni, że pojawi się na nim również nasza medalistka. Półfinał z udziałem Polaka zaplanowany jest na 15:30, a ewentualny finał rozpocznie się dwie godziny później.