Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Zdobyła pierwszy medal dla Polski. Rozczulające, komu zadedykowała swój sukces
Michał Pokorski 28.07.2024 21:36

Zdobyła pierwszy medal dla Polski. Rozczulające, komu zadedykowała swój sukces

Klaudia Zwolińska

Klaudia Zwolińska przeszła do historii polskiego olimpizmu oraz K-1. Kajakarka zdobyła pierwszy medal dla Biało-Czerwonych w tej konkurencji od ponad 20 lat. Ogromny sukces 26-latki sporo ją kosztował. W wywiadach nie ukrywała swoich emocji i wzruszeń.

Klaudia Zwolińska medalistką igrzysk olimpijskich

W niedzielny wieczór o Klaudii Zwolińskiej usłyszał cały świat. Polka po kapitalnym przejeździe w finale, zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich. 26-latka płynęła dokładnie i precyzyjnie, świetnie pokonywała przeszkody. To wszystko złożyło się na kapitalny czas 97,53 i drugie miejsce w Paryżu. Lepsza od Klaudii okazała się jedynie Australijka - Jessica Fox.

Kajakarka została tym samym pierwszą medalistką Polski na igrzyskach w Paryżu. Dla 26-latki był to ogromny sukces i wielkie przeżycie. Tuż po wynikach, Klaudia Zwolińska udzielała wywiadów. Zawodniczka nie potrafiła powstrzymać swoich emocji.

Igrzyska olimpijskie. Gdzie upatrywać szans medalowych Polaków?

Wielkie emocje Klaudii Zwolińskiej

Sukces był dla kajakarki ogromnym przeżyciem. Po otrzymaniu medalu 26-latka nie mogła powstrzymać emocji. Lata ciężkiej pracy i treningów wreszcie zaowocowały, co bardzo wzruszyło Klaudię Zwolińską. W wywiadzie spotsmenka zadedykowała medal swojemu tacie:

Dedykuję ten medal mojemu tacie. Biegł przy mnie całą trasę. Dopingował. Przez całą karierę pomagał, odwoził i przywoził na treningi. To srebro jest wręcz nierealne! Ja serio to zrobiłam! - krzyczała 26-latka, cytowana przez Mateusza Ligęzę.

W rozmowie z Polskim Związkiem Kajakowym, Klaudia Zwolińska z trudem powstrzymywała łzy:

Zaraz się po prostu popłaczę. Bardzo się cieszę, wszystko, co sobie zaplanowałam na te zawody, mi wyszło. Slalom to techniczny sport, w którym łatwo popełnić błąd. Ja wszystko dobrze wytrzymałam, nie tylko pod względem sportowym, ale również całą olimpijską atmosferę, logistykę - wyznała 26-latka.

Kajakarka dała również prawdziwe show przed kamerami TVP Sport. W wywiadzie po odebraniu medalu, tak skomentowała swój sukces:

Ja miałam dawno rozbudzony apetyt na medal. Wiedziałam jednak, że trzeba do tego podejść z pokorą. Okres przygotowawczy przepracowałam na 100%

Naprawdę dużo poświęciłam, żeby tu być Chciałabym podziękować za wszystkie dobre rady. Mogłabym wymieniać godzinami, ale nie mamy na to czasu. Dziękuję wszystkim i jestem w ciężkim szoku, że to się udało i to na takim poziomie. Mega się cieszę. Nie wiem, co mam powiedzieć, pewnie już gadam takie głupoty, że szok! - zwróciła się do kamery Klaudia Zwolińska.

Klaudia Zwolińska zapisała się w historii

26-latka zdobyła pierwszy medal dla Polski na igrzyskach w Paryżu. Dzięki sukcesowi Klaudii Zwolińskiej, po raz pierwszy od 24 lat, reprezentant Biało-Czerwonych stanął na olimpijskim podium w K-1.

Klaudia Zwolińska fot. screen/ Eurosport

Nasza kajakarka to bardzo utytułowana sportsmenka. Kobieta może pochwalić się medalami mistrzostw świata juniorów, mistrzostw Europy juniorów, a także podiami seniorskich imprez. Miejmy nadzieję, że w najbliższych latach Polka powiększy swój medalowy dorobek. Klaudia Zwolińska już na zawsze zapisała się w historii olimpizmu naszego kraju.