Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Jest pierwszy medal dla Polski na IO. 26-latka zachwyciła w Paryżu
Michał Pokorski 28.07.2024 18:32

Jest pierwszy medal dla Polski na IO. 26-latka zachwyciła w Paryżu

Klaudia Zwolińska

Reprezentacja Polski zdobyła swój pierwszy medal na igrzyskach olimpijskich. Kapitalną formą popisała się 26-latka z Nowego Sącza. Tym samym, worek medalowy Biało-Czerwonych został oficjalnie otwarty. Kapitalny wieczór w Paryżu.

Pierwszy medal dla reprezentacji Polski

Klaudia Zwolińska to 26-letnia kajakarka z Nowego Sącza. W przeszłości zdobywała tytuły m.in. młodzieżowej mistrzyni Europy oraz mistrzyni świata juniorek. Podczas XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, Polka wystartowała w kajakarstwie górskim, w kategorii K1.

Sportsmenka ukończyła półfinał z drugim czasem i była jedną z faworytek do podium. W finale Polka zaprezentowała się kapitalnie. 26-latka w swoim przejeździe płynęła dokładnie i precyzyjnie, świetnie pokonywała przeszkody. To wszystko złożyło się na czas 97,53 i srebrny medal igrzysk olimpijskich. Fenomenalny wieczór dla Biało-Czerwonych w Paryżu. Worek medalowy otwarty!

Igrzyska olimpijskie. Gdzie upatrywać szans medalowych Polaków?

Czy Polacy powtórzą sukces z Tokio?

Pierwszy medal dla Polaków stał się faktem. W drugi dzień igrzysk olimpijskich, nasza reprezentacja otwiera worek medalowy. Na ilu podiach się zatrzymamy?

Precyzyjne wyliczenia firmy Nielsen's Gracenote wskazują, że Polacy przywiozą z Paryża 17 medali. Zapowiada się więc wynik lepszy od Tokio, ale patrząc obiektwnie - są to raczej zbyt optymistyczne zapowiedzi. Jeśli Biało-Czerwoni zdobędą we Francji 13 podiów, będzie można to rozpatrywać w kategoriach sukcesu.