Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Zdobyła medal dla Polski i bez ogródek wypaliła do kamery. Te słowa przejdą do historii
Michał Pokorski 28.07.2024 20:10

Klaudia Zwolińska

Klaudia Zwolińska otworzyła worek medalowy reprezentacji Polski w Paryżu. 26-latka zajęła drugie miejsce w kajakarstwie górskim K-1 i zgarnęła srebro. Sukces bardzo wiele znaczył dla sportsmenki, co widać było po jej emocjonalnych reakcjach. Tuż po wynikach Klaudia Zwolińska wypaliła do kamery. Nie do wiary, co powiedziała nasza medalistka.

Klaudia Zwolińska medalistką igrzysk olimpijskich

W niedzielny wieczór o Klaudii Zwolińskiej usłyszał cały świat. Polka po kapitalnym przejeździe w finale, zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich. 26-latka płynęła dokładnie i precyzyjnie, świetnie pokonywała przeszkody. To wszystko złożyło się na kapitalny czas 97,53 i drugie miejsce w Paryżu. Lepsza od Klaudii okazała się jedynie Australijka - Jessica Fox.

Kajakarka została tym samym pierwszą medalistką Polski na igrzyskach w Paryżu. Dla 26-latki był to ogromny sukces i wielkie przeżycie. Tuż po wynikach, Klaudia Zwolińska nieoczekiwanie wypaliła do kamery. Te słowa naszej medalistki przejdą do historii.

Przemysław Babiarz zawieszony przez TVP. Poprosiliśmy o komentarz, odpowiedział jednym zdaniem

Klaudia Zwolińska wypaliła do kamery

Tuż po ogłoszeniu wyników Polka eksplodowała radością. 26-latka świętowała swój ogromny sukces, kiedy nagle zobaczyła kamerę. Z telefonem podbiegł do niej Michał Sagrol i poprosił o jakieś słowa do kibiców. Wtedy Klaudia Zwolińska wypaliła:

K*rwa, nie wierzę w to! - krzyknęła rozemocjonowana 26-latka.

Nie no, coś mądrzejszego! - poprosił Sagrol

Nie jestem w stanie, nie jestem w stanie! - odpowiedziała Klaudia Zwolińska

Nagranie niesie się po sieci, a kibice gratulują medalu naszej zawodniczce. Słowa kajakarki świetnie oddają, ile znaczyło dla niej olimpijskie podium. Przepiękna historia w Paryżu.

Klaudia Zwolińska zapisała się w historii

26-latka zdobyła pierwszy medal dla reprezentacji Polski w Paryżu. Dzięki sukcesowi Klaudii Zwolińskiej, po raz pierwszy od 24 lat, kadrowicz Biało-Czerwonych stanął na olimpijskim podium w K-1.

Nasza kajakarka to bardzo utytułowana sportsmenka. Kobieta może pochwalić się medalami mistrzostw świata juniorów, mistrzostw Europy juniorów, a także podiami seniorskich imprez. Miejmy nadzieję, że w najbliższych latach Polka powiększy swój medalowy dorobek.